Франківщину направду можна назвати краєм водоспадів.
Їх тут настільки багато, що й кількох днів для об’їзду не вистачить. Тому продовжимо нашу віртуальну екскурсію.
Дзвінка
У Надвірнянському районі, поблизу Бухтівецького водоспаду, знаходиться не менш прекрасний водограй Дзвінка. Загальний перепад висот тут – 5,7 метра.
До слова, водоспад особливо прекрасний після рясних дощів.
Добратися до мальовничого куточка з Івано-Франківська можна рейсовим автобусом сполучення Соколовиця. Звідти – лише власними двома. Поїздка триватиме півтора години.
Дзембронські водоспади
Без перебільшення – найкрасивіші водограї України. Знаходиться природна окраса поблизу села Дземброня, що у Верховинському районі. Особливість водоспадів полягає у неймовірній кількості каскадів – понад 20! Найвищий сягає позначки в 10 метрів.
Попри усю важкодоступність Дзембронські водоспади – своєрідна родзинка туристичних маршрутів.
Самотужки з обласного центру до водограїв можна дістатися так: спочатку автобусом до Дземброні (понад три години їзди), а потім власними двома.
Дівочі Сльози (с. Ісаків)
Поблизу села Ісаків Тлумацького району можна побачити унікальний травертиновий водограй, основа якого вкрита мохом. Завдяки цьому потік води падає не суцільно, а мовбито краплинами. І все це – з висоти чотирьох метрів.
На жаль, сьогодні така краса милувати око не буде. Усе через те, що 11 травня 2019 року травертинова брила з мохом обвалилася в Дністер.
Аби побачити буквально уламки водоспаду слід з Івано-Франківська годину їхати автобусом до села Ісаків.
Дівочі Сльози (Яремче)
Ще одні Дівочі сльози знаходяться в околицях міста Яремче. Щоправда, тут вже без травертину та моху. Повна висота Яремченського водограю – 1,7 метра.
Важливо: водоспад доволі популярний серед туристів. Аби зробити красиві фото, сюди слід приїздити ледь не з першим промінням Сонця.
З Івано-Франківська до водоспаду автобусом можна добратися лише за годину.
Женецький Гук
Ще один Гук знаходиться поблизу села Татарів Яремчанської міськради. Назва водоспаду пішла від нестерпного гуркоту води, яка падає аж з п’ятнадцятиметрової висоти.
Це цікаво: з водограєм пов’язана легенда. Згідно з нею, через нещасливе кохання (батьки не давали благословення на шлюб) з висоти водограю додолу стрибнула дівчина. Проте Женецький Гук змилосердився над юнкою, не забравши у неї життя. Коли про це дізналися батьки, задля щастя дітей вони таки дали благословення.
Аби побачити Женецький Гук, слід з обласного центру дві години їхати автобусом чи поїздом до Татарова.
Нарінецький водоспад
Буквально за два кілометри від попереднього – між селами Микуличин й Татарів – можна побачити дещо меншу копію Женецького Гука. А саме – дев’ятиметровий Нарінецький водоспад. Через свою важкодоступність водограй не дуже популярний серед туристів.
Добратися до місцини можна так само як і до Женецького Гука.
Замлацький водоспад
Дещо схожим ззовні на два попередні є водограй поблизу села Манява, що в Богородчанському районі. Тут можна побачити три каскади, загальна висота яких понад вісім метрів.
Аби добратися до водограю, слід з Івано-Франківська годину їхати автобусом до Маняви. Потім пройтися одним з найпопулярніших туристичних маршрутів.
Про не менш мальовничі водоспади читайте у Панорамі Прикарпаття згодом.
Христина СЛОТА, фото з відкритих джерел