субота , 13.07.2024

У Прикарпатських річках виявили забруднюючі речовини

Працівники Дністровського басейнового управління водних ресурсів виявили у водах басейну Дністра забруднюючу речовину флуорантен.

забруднення річок

Повідомляє Суспільне.

Під час перевірки води у річках Івано-Франківської області спеціалісти Дністровського басейнового управління водних ресурсів з’ясували, що стан водойм у п’яти пунктах моніторингу — добрий, у решти — “недосягнення доброго”.

“Це — речовина, що застосовується під час отримання флуоресцентних барвників. Її наносять на дорожні знаки. Флуорантен знайшли в 50 пунктах моніторингу не лише на Івано-Франківщині, а й у Тернопільській та Хмельницькій областях. У 17 пунктах спеціалісти виявили перевищення. Чому так? Очевидно, що дорожні знаки встановили десь на дорогах біля річок. З часом барвники змиваються і в незначній кількості потрапляють у річки”, — пояснює начальниця лабораторії вод Західного регіону Дністровського БУВР Марія Засідко.

Нагадаємо, на території Івано-Франківської області у 2021 році знайшли нонілфеноли у річці Сівка у селі Сівка-Войнилівська та пестициди у річці Гериня у Болехові Калуського району.

“На території області ми розгорнули 19 пунктів моніторингу у басейні Дністра і вісім – у басейні Прута. У п’яти пунктах спеціалісти встановили, що стан річок — добрий, а в 19 – “недосягнення доброго”. Тобто на території Франківщини тільки п’ять масивів поверхневих вод є в доброму стані”, — розповідає Марія Засідко.

Упродовж 2021 року спеціалісти Дністровського басейнового управління водних ресурсів провели понад 106 тис. вимірювань показників вмісту забруднювальних речовин. За результатами досліджень вони планують встановлювати джерела забруднення та розробляти заходи для покращення стану річок.

Читайте також:
Депутата Яремчанської міськради, який на смерть збив 9-літню дівчинку, взяли під варту (ФОТО)