п’ятниця , 18.09.2020

У Франківську сотні людей вийшли на протест проти “червоної зони” карантину

Учасники акції протесту закликали уряд скасувати рішення про віднесення Івано-Франківська до «червоної» зони
Івано-Франківськ, акція протесту

Сьогодні, 31 серпня, під Івано-Франківською міською радою протестували проти обмежень, пов’язаних із “червоною” карантинною зоною, підприємці – представники малого і середнього бізнесу.

На протест вийшли підприємці, що працюють в галузі громадського харчування, спортивної сфери, транспортних, освітніх послуг – представники приватних навчальних закладів, гуртків і мистецьких шкіл, інформує Панорама Прикарпаття з посиланням на Курс.

“Великою несподіванкою стало входження Франківська у “червону” зону. Треба розуміти, що навчити дитину дистанційно грати на інструменті, танцювати чи малювати фактично неможливо. Шкода, у місті три музичні школи, художня, хореографічна. Дітки представляли наше місто на конкурсах, а зараз вони не мають можливості займатися.

Я вважаю, що треба було хоча б на місяць запустити навчання, дати вчителям можливість навести контакт з дітьми і підготуватися до дистанційного навчання. Сьогодні ми тут просимо прем’єр-міністра, президента подумати і не лишати людей творчих професій на межі виживання”, – сказала вчителька музичної школи з Франківська, яка з колегами вийшла на протест.

“Уряд забирає у наших дітей конституційне право на освіту”, – виступив міський голова Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що категорично проти дистанційного навчання.

“Треба добиватися, щоби школи відкрили!” – звернувся до протестувальників мер.

Марцінків запросив делегацію від громади на сесію міської ради, щоби сформувати і прийняти звернення до уряду і глави держави.

“Ми розуміємо, що епідемія є, але ми також розуміємо, що бізнес має працювати, діти мають навчатися у школі. Люди, які сьогодні вийшли, хочуть працювати з дотриманням усіх обмежень та норм. Ми будемо звертатися до поліції, щоб не штрафували підприємців, які будуть працювати. Якщо влада щось забороняє, то має запропонувати щось узамін. Але ми не бачимо ніякої компенсації від влади”, – сказав підприємець, депутат міськради Сергій Палійчук.

Нагадаємо, 27 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила карантинні зонування в країні.

Згідно з прийнятим рішенням, до “червоної зони” карантину із 31 серпня віднесено міста Івано-Франківськ, Калуш та Коломия, Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області.

Читайте також:
Весілля на 500 чоловік: мер Коломиї назвав причини спалаху коронавірусу у місті

Один коментар

  1. Правильно молодці скасувати карантин

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*