четвер , 01.12.2022

В Івано-Франківську кількість безробітних збільшилася вдвічі

За місяць в Івано-Франківському міському центрі зайнятості 574 людини отримали статус безробітного.

Порівняно з минулим роком, в Івано-Франківську вдвічі збільшилася кількість безробітних людей, які звернулися у міський центр зайнятості. Про це повідомила його очільниця Юлія Вінтоняк, інформує Панорама Прикарпаття з посиланням на Суспільне.

З 12-го березня – початку уведення карантину – в Івано-Франківському міському центрі зайнятості 574 людини отримали статус безробітного. Їм усім призначено допомогу. Зволікань з виплати немає.

“Ця цифра збільшилася у два рази, якщо порівнювати минулий рік такий же ж період. На час карантину багато хто звільнився, багато кого звільнили і ще третій фактор – надання статусу проводиться без підбору роботи”, – розповідає директорка Івано-Франківського міського центру зайнятості Юлія Вінтоняк.

Додає, якщо минулого року реєстрували 10-20 безробітних, то зараз – 60. До слова, відповідно до змін, статус безробітного надається людям з першого дня реєстрації у службі зайнятості за заявою без вимог до потрібної роботи. Допомогу з безробіття призначають з першого дня реєстрації на підставі поданої заяви.

На сьогодні розмір мінімальної допомоги з безробіття складає 1000 грн. Максимальний – чотири прожиткові мінімуми. Раніше мінімальна сума допомоги становила 650 грн.

Також Юлія Вінтоняк розповіла, що франківські медичні заклади мають велику потребу у працівниках. Проте люди не зголошуються іти туди на роботу.

Читайте також: Зарплати в Кабміні: скільки Гончарук і міністри отримали перед звільненням

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*