неділя , 19.05.2024

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку – Міноборони

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, щоб вони  “виконали свій громадянській обов’язок”.

Косіняк-Камищ

Про це Владислав Косіняк-Камиш повідомив в інтерв’ю телеканалу Polsat News, передає Reuters.

“Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських хлопців у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні”. – зазначив Косіняк-Камиш.

Міністр також сказав, що Польща в минулому вже пропонувала допомогти Україні, щоб військовозобов’язані повернулися до своєї країни і “виконали свій громадянський обов’язок”.

“Будь-яка підтримка можлива”, – сказала Косіняк-Камиш про те, як би Польща відреагувала, якби Київ попросив допомоги у поверненні додому тих, хто може втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

Reuters з посиланням на Євростат, повідомляє, що станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 мільйона українців, з яких близько 860 000 – дорослі чоловіки. Польща надала статус тимчасового захисту для 950 000 українців, що є другим за величиною показником після Німеччини.

Нагадаємо, 23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Читайте також –
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну