п’ятниця , 25.09.2020

Лісгосп на Прикарпатті заплатить майже 200 тисяч штрафу за незаконну рубку дерев

Господарський суд Івано-Франківської області стягнув з Державного підприємства “Надвірнянське лісове господарство” шкоду в розмірі 186 482,29 грн, заподіяну внаслідок порушення норм лісового законодавства.

Заборгованість стягнуто до фондів охорони навколишнього природного середовища  кількох сіл Надвірнянського району, на території яких вчинені дані правопорушення: села Бистриця – 129 010,14 грн  шкоди; села Зелена – 39877,42 грн шкоди; села Пасічна – 3940,28 грн шкоди та міста Надвірної – 13654,45 грн, пише Панорама Прикарпаття з посиланням на Фіртку.

Суд встановив, що в ході планової перевірки на території лісового фонду ДП “Надвірнянське лісове господарство”, проведеної у березні 2019 року Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області, встановлено факт незаконної рубки дерев, внаслідок чого завдано шкоду в розмірі 213 996,96 грн.

Державне підприємство “Надвірнянське лісове господарство”,  як постійний лісокористувач не забезпечив охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій йому території, допустив самовільну вирубку лісу, чим заподіяв матеріальну шкоду лісовому фонду України.

Під час розгляду справи відповідач частково сплатив суму заподіяної шкоди у розмірі 27 514,67 грн, відтак провадження в частині стягнення даної суми суд закрив.

Статтею 107 Лісового кодексу України встановлено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов`язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*