понеділок , 17.06.2024

Нові ціни на газ. Як та скільки платитимуть українці з 1 січня

З 1 січня в Україні почали діяти гарантована та ринкова ціни на газ для населення.

газ тарифи

Згідно з домовленостями з МВФ, з 1 січня 2020 року усі українці повинні платити за газ ринкову ціну, пише Економічна правда.

Щоб захистити населення від коливання цін, Кабмін увів так звану «страхову ціну», тобто фіксацію ціни на певному рівні.

Це означає, що в українців з 1 січня буде два варіанти, як платити за газ для дому: або за гарантованою ціною, яка діятиме до кінця кварталу, або за ринковою.

Страхова ціна «Нафтогазу» становить 6 961 грн за тисячу кубометрів з ПДВ — її визначили на підставі котирувань на найбільшій європейській газовій біржі. Така ціна на 7% менша, ніж у першому кварталі 2019 року.

Кінцева ж вартість газу залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює Нацкомісія з тарифів. Якщо виходити з тарифів у листопаді, вартість газу може становити близько 8 тис грн за тисячу кубометрів.

Ця ціна збігається з квартальною гарантованою ціною. Квартальна ціна діятиме автоматично для всіх споживачів. У «Нафтогазі» порахували, що якщо транзит продовжиться, програма з гарантованою ціною може завдати споживачам збитків.

За словами голови Мінекоенерго Олексія Оржеля, після підписання угоди про транзит газ може стати чи не найдешевшим за всю історію перемовин.

«Тоді споживачі із страховою ціною не виграють, бо на ринку буде менша ціна», — попередив він.

Це не стосується мешканців багатоквартирних будинків, які не можуть впливати на цей процес. В їхньому випадку все залежить від комунальних підприємств, які надають їм послуги. Останні так само можуть скористатися пропозицією «Нафтогазу».

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, із січня українці будуть отримувати дві платіжки за газ: одну за споживання газу, другу — за його транспортування.

Вартість послуги за доставку газу будуть розраховувати індивідуально для кожного споживача. Розмір плати буде залежати тільки від обсягу споживання.

Читайте також:
Івано-Франківськ скасував закупівлю 10 нових автобусів

Один коментар

  1. додати ще плату за транспортування і вийде те саме, що за порошенка. і що змінилося?..