субота , 29.01.2022

Не панікувати: Гончарук запевнив, що уряд повністю профінансує захищені статті бюджету

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук закликав фракцію “Слуги народу” не вестися на провокації та пояснив, що працювати з бюджетом, який готувався іншим урядом та ухвалювався попереднім парламентом, складно.

Гончарук

Про це він сказав під час “Години запитань до уряду” у парламенті, повідомляє Панорама з посилання на Економічну правду.

“Хочу звернутися перш за все до фракції “Слуга народу”, друзі, не ведіться на провокації. Нам дістався дуже складний бюджет. Взагалі закривати рік із чужим бюджетом важко. Це потрібно усвідомлювати.

…Люди у минулому році прийняли бюджет, зафіксували суму доходів, а потім після цього прийняли лобістську норму про те, щоб звільнити від оподаткування при розмитненні компоненти для зеленої енергетики.

Таким чином ми втратили 9 мільярдів. Тобто, у бюджеті це є, а грошей реально немає”, – сказав Гончарук.

За його словами, також має велике значення курс гривні та ціни на енергоносії.

“В бюджеті були закладені кошти в тому числі й від оподаткування газу. Подивіться, скільки він коштував тоді, коли бюджет планувався і скільки коштує зараз”, – додав прем’єр-міністр.

Гончарук запевнив, що уряд у повному обсязі профінансує усі захищені статті видатків, до яких входять пенсії, зарплати та всі соціальні виплати, а також профінансує всі зобов’язання, на які відкрито асигнування.

Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністру фінансів Оксані Маркаровій не проводити низку видатків до кінця року. Мова йде про так звані незахищені видатки – видатки розвитку, на ремонт та будівництво.

Один коментар

  1. порадник

    треба просто перестати красти!..

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*