неділя , 09.05.2021

Зеленського просять заборонити викладання християнської етики у школах

Автор наголошує, що зміст цього предмету практично не пов’язаний з етикою і дискримінує деякі соціальні групи

На офіційному сайті президента України з’явилася петиція про заборону викладання християнської етики в школах та заборону релігійної діяльності для державних службовців і працівників освіти, пише zaxid.net.

Автор ініціативи, опублікованої 21 серпня, Віталій Федачківський вважає за необхідне щоб Міністерство освіти і науки України видало наказ “про дотримання конституційного принципу відділення церкви від школи та принципу світської освіти” і просить президента скасувати Стратегію національно-патріотичного виховання, яка передбачає викладання в загальноосвітніх школах навчальних дисциплін духовно-морального спрямування, зокрема, “Християнської етики”.

Автор наголошує, що зміст цього предмету практично не пов’язаний з етикою, адже більшість тем присвячена вивченню Біблії та церковних догм і “містить ознаки розпалювання ворожнечі щодо атеїстів, язичників, Свідків Єгови, ЛГБТ, тощо”.

Також чоловік наполягає на тому, що державним службовцям Офісу президента, головам та державним службовцям обласних, міських, районних державних адміністрацій необхідно заборонити займатися релігійною пропагандою у робочий час, організовувати та брати участь у заходах релігійного характеру під час виконання ними своїх службових обов’язків.

На його думку, у світській державі недопустимо, щоб у робочий час державні службовці пропагували певну релігію чи конфесію.

Варто також нагадати, що у статті 6 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” говориться, що школа (державна система освіти) в Україні відокремлена від церкви (релігійної організації) і має світський характер.

Релігійні ж організації мають право відповідно до своїх внутрішніх настанов створювати для релігійної освіти дітей і дорослих начальні заклади і групи, а також проводити навчання в інших формах, використовуючи для цього приміщення, що їм належать або надаються у користування.

Нагадаємо, християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року. До цього, в 1992 році, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет за вибором “Основи християнської моралі”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*