субота , 27.11.2021

У Рогатині проведуть цікавий весільний фестиваль

У Рогатині закладають «підвалини» Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини рогатинського Опілля.

Вже наприкінці літа в рамках цього проекту рогатинці планують провести унікальне дійство.

Проєкт Центр дослідження нематеріальної спадщини Рогатинського Опілля, розроблений Рогатинською міською радою та музеєм «Опілля» спільно з відділом культури Рогатинської райдержадміністрації, нещодавно переміг на всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження».

Отримавши підтримку держави та місцевого органу самоврядування, вже цього року відбудеться перший етап його реалізації. Оскільки основним об`єктом дослідження однойменного проекту стали елементи нематеріальної культурної спадщини регіону Опілля – весільна обрядовість та весільна гастрономія, то власне й вони стануть акцентом колоритного заходу.

Давні весільні традиції різних сіл Рогатинського району та сусідніх етнографічних регіонів,  неповторні «долі» від весільних ґаздинь, духмяні короваї. Ці елементи нематеріальної культурної спадщини та багато інших самобутніх моментів планують презентувати у рамках гастрономічно-весільного фестивалю, який відбудеться в Рогатині вже наприкінці цього літа.

До слова, сьогодні в Україні не існує спеціалізованих центрів дослідження нематеріальної культурної спадщини. Створення такого центру дозволить не лише покращити рівень вивчення, збереження, популяризації та відтворення нематеріальних пам’яток культури, але й з плином часу дозволить перетворити Рогатин на центр етнографічних досліджень Опілля. У такий спосіб буде створено прецедент для виникнення аналогічних центрів у інших регіонах України.

Проєкт «Малі міста – великі враження» – конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад, який цього року проходить під гаслом «Дивись, Україно!». Загалом було подано 181 заявку, 14 з них – від Івано-Франківської області. Перемогу здобули 74 проєкти. На їх впровадження Уряд виділив 50 млн грн. Серед переможців – шість проєктів від громад нашої області, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*