четвер , 29.07.2021

Як розпізнати фальшиві долари

Найчастіше фальшивомонетчики підробляють банкноти номіналом $100. Водночас купюри як старого, так і нового зразка мають надійний рівень захисту.

“На справжніх 100-доларових банкнотах старого зразка цифри, що позначають номінал, змінюють відтінок із зеленого на темно-фіолетовий. На банкнотах нового зразка – із мідного на зелений. На підробці відбувається неточна зміна кольору”, – каже банкір Сергій Черненко, передає Сегодня.

Фальшиві долари можна розпізнати на дотик. Справжня валюта виготовляється з паперу з додаванням бавовни та льону. Тому банкноти злегка шорсткі.

“У нових 100-доларових купюрах додали синю захисну стрічку з цифрами 100 і зображенням дзвіночків. При нахилі банкноти вони починають рухатися”, – наголошує Сергій Черненко.

Справжні долари захищені водяними знаками, написами і цифрами, які наносяться мікротекстом.

“Найпоширеніші місця, де можна купити фальшиві долари – це вокзали, базари, нелегальні обмінники. За даними Нацбанку, минулого року обсяг підроблених 100-доларових банкнот в Україні склав 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларів”, – пояснює банкір.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*