понеділок , 08.08.2022

У десяти школах Прикарпаття залишилось менше 15 учнів

У п’ятницю, 19 жовтня, відбулось виїзне засідання Івано-Франківської обласної ради, присвячене темі освіти.

Керівник департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович доповів про стан справ в освіті, назвавши також основні проблеми галузі, пише ГК.

“На Прикарпатті діє 706 закладів освіти – це початкові школи, ліцеї, гімназії. Кількість закладів дещо зменшилась за рахунок створення опорних шкіл, але майже нічого не закрили – просто перетворили на філіали”, – сказав Віктор Кімакович.

Справжньою проблемою, за словами посадовця, є малокомплектні школи. Так, на Прикарпатті є декілька десятків шкіл, де вчиться менше ста дітей. А в десяти з цих шкіл є лише по 5-15 учнів.

“Зараз у нас 154 тисячі учнів, при цьому – 18 тисяч вчителів. В 2000-му році учнів було 220 тисяч, а вчителів – стільки ж. Відповідно, маємо фінансові проблеми”, – додав головний освітянин області.

Також проблемою залишається перевантаження дитячих садків. У закладах дошкільної освіти на 100 місць припадає 128 дітей. Черга на влаштування дітей у заклади дошкільної освіти в області становить 3591 дитина. Це пов’язано із недостатньою кількістю закладів дошкільної освіти в області.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*