неділя , 07.03.2021

Четверта частина підприємств Прикарпаття – торговельні

Щорічно в останню неділю липня в Україні відзначається День працівників торгівлі. Сьогодні це привід зробити короткий огляд внеску торговельних підприємств у економічний добробут краю.

Як інформують в головному управлінні статистики в області, чверть усіх підприємств – суб’єктів господарювання Івано-Франківщини – у 2017 році здійснювали гуртову та роздрібну торгівлю. На них було зосереджено 15,2% найманих працівників області.

У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) підприємствами гуртової та роздрібної торгівлі забезпечено 25,7% обсягів, що у розрахунку на одного працівника склало 1515,7 тис. грн (в цілому по області – 899,1 тис.грн).

Загалом, на 1 січня цього року у підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких була роздрібна торгівля, налічувалось 797 магазинів та 125 напівстаціонарних об’єктів торгівлі. На даний час в області функціонують три гіпермаркети, 45 універсамів та супермаркетів, діяльність яких значно підвищує якісний рівень торговельного обслуговування населення.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) торік склав 19,3 млрд грн. За індексом фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі (у порівнянних цінах), який склав 106,8%, область посіла восьме місце серед регіонів України.

У 2017 році товарооборот понад 600 підприємств, основним видом економічної діяльності яких є гуртова торгівля, становив 12,2 млрд грн. Майже 30% обсягів займали продовольчі товари, серед яких понад 90% – продукція вітчизняних виробників.

Упродовж минулого року у сфері внутрішньої торгівлі освоєно 201,8 млн грн капітальних інвестицій, іноземними інвесторами вкладено в цю галузь майже 109 млн дол. США прямих інвестицій.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*