неділя , 04.12.2022

Найвідоміші хіти для Едіт Піаф написав виходець із Рогатина

Найвідоміші пісні французької співачки написав український єврей Норберт Ґланцберґ. Він народився у місті Рогатин, що на Івано-Франківщині.

Едіт ПіафНорберт Ґланцберґ, французький композитор і піаніст, народився 12 жовтня 1910 в Рогатині поблизу Львова, помер 25 лютого 2001, пише lovelylife.in.ua.

Мелодію найвідомішого шансону “Padam… Padam” Ґланцберґ написав на початку 1940-х. А слова з’явилися 1951-го, й пісня одразу стала шлягером.

Батьки Ґланцберґа, якого від народження звали Натан, були євреями, народилися й жили в Рогатині. А коли на світ з’явився їхній первісток, переселилися до баварського Вюрцбурга. З раннього дитинства Норберт виявив музичні здібності.

У 20 років Ґланцберґ працював в Берліні, написав кілька мелодій для німецьких фільмів. Кар’єру композитора обриває прихід до влади Гітлера 1933 року. Норберт емігрує до Франції.

“Там 30-літній піаніст і композитор Ґланцберґ зустрівся з Едіт Піаф. Їй на той час було 25. Її зірка вже почала сходити. Піаф взяла піаніста у свою команду. Вони стали друзями, а потім коханцями.” – пише Галина Петросаняк.

Піаф двічі-тричі на день посилала Норберту любовні листи. З деяких випливає, що йому вона завдячує і своїм професійним розвитком:

“З кожним днем мої пісні мають все більший успіх, усі кажуть, що я розвиваюся фантастично. Цим я завдячую тобі. Це перфекціонізм, якого ти від мене вимагав”.

Але кохання не було взаємним. 1951 року Ґланцберґ одружився з Марічкою Мазурик. 1958 року в них народився син Серж.

Ґланцберґ написав для Едіт Піаф хіти “Mon manège à moi”, “Noel c’est l’amour” та пристрасну “Le ballet des coeurs”.

Подальша музична кар’єра Норберта Ґланцберґа розвивалася в кіно. Його мелодії, зокрема, звучать у фільмах із Бриджіт Бордо – “Занадто красива наречена”, Мариною Владі – “Білява відьма” та інших.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*