Великі й пружні груди — це мрія багатьох жінок, проте надто великі груди можуть стати проблемою, яка не лише викликає комплекси, а й спричиняє дискомфорт у повсякденному житті та призводить до проблем із хребтом.
Надмірне збільшення грудей, яке залежно від ступеня тяжкості називають гігантомастією або макромастією, є досить рідкісним захворюванням, що потребує хірургічного втручання. Операції щодо зменшення грудей в Івано-Франківську користуються не меншою популярністю, ніж і операції зі збільшення грудей. Ця послуга також доступна і у сусідніх містах – Львові, Тернополі та Рівному.
Гігантомастія — коли груди надто великі?
У часи, коли серед знаменитостей панує мода на збільшення грудей, важко уявити, що груди можуть бути “занадто великими”, однак у медицині цей стан не тільки має свою назву, але й чітко визначені параметри.
Збільшення грудей поділяється на макромастію і гігантомастію. Вважається, що ідеальна вага однієї молочної залози — 0,5 кг. Груди вважаються надто великими, якщо їхня вага становить понад 3% від маси тіла. У випадку макромастії вага кожної грудей перевищує 1,5 кг, а при гігантомастії — понад 2,5 кг.
Макромастія й гігантомастія можуть бути двосторонніми або односторонніми, коли збільшення відбувається лише в одній грудній залозі.
Основні причини гігантомастії:
• вплив гормонів під час статевого дозрівання або в період вагітності, пологів і післяпологовий період,
• надмірне збільшення маси тіла,
• гормональні порушення щитоподібної залози,
• вживання деяких лікарських препаратів,
• пухлини молочних залоз.
Занадто великі груди і проблеми зі здоров’ям
Надто великі груди часто є причиною комплексів і психологічного дискомфорту, ускладнюють щоденну активність, а їхня надмірна вага спричиняє біль у спині, з роками — дегенеративні зміни, а також головні болі.
У повсякденному житті великі й важкі груди створюють труднощі при заняттях спортом, ускладнюють підбір зручної білизни та одягу. Вони також спричиняють надмірне потовиділення під грудьми, що призводить до подразнень та висипань.
Груди надмірного розміру частіше зазнають деформацій, через що мають неестетичну форму, втрачають пружність і обвисають, що стає причиною серйозних комплексів.
Зменшення надто великих грудей — як виглядає операція?
Зменшення грудей лікується за допомогою пластичної операції, яка триває від 1,5 до 3 годин. Під час процедури видаляється надлишок жирової тканини та залозистої тканини молочних залоз, зменшуючи тим самим розмір і надаючи грудям бажаної форми.
Після операції груди стають меншими, пружними й піднятими. Виправляється асиметрія, а соски піднімаються до відповідного рівня.
Для кого призначена пластика грудей?
Операція зі зменшення грудей призначена для жінок, у яких надмірний розмір грудей порушує пропорції тіла, спричиняє дискомфорт і біль у спині. Нею можуть скористатися пацієнтки будь-якого віку, але рекомендується проводити операцію після 20 років, оскільки груди ще можуть рости, і згодом може виникнути потреба в повторній процедурі.
Після операції пацієнтка перебуває в стаціонарі 2–3 дні. Зняття швів відбувається через 7 днів. До звичного життя можна повертатися вже через 1–2 тижні, а повне загоєння ран триває приблизно 4 тижні.
У перші тижні після операції необхідно носити спеціальний підтримувальний бюстгальтер, а також уникати сну на животі. Протягом перших 6 місяців після процедури груди слід захищати від сонячного випромінювання.