неділя , 14.07.2024

У Франківську водій “Опеля” за п’яну їзду отримав конфіскацію авто і 51000 грн штрафу

Івано-Франківський міський суд призначив покарання для водія, який втретє впродовж року керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

алкоголь за кермом

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 1 серпня 2023 року у місті Івано-Франківську. Близько другої години ночі на вулиці Вовчинецькій патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля “Опель Астра”.

Під час спілкування та перевірки документів у керманича були помітні явні ознаки алкогольного сп’яніння: запах спиртного з рота, порушення координації рухів тощо. Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки та у медичному закладі керманич відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже двічі притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в даному випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП (третє впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів). Також на водія “Опеля” склали адміністративний протокол за ч. 5 ст. 130 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судове засідання водій “Опеля” не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про його дату, час та місце проведення. Тому справу розглянули без присутності особи, яка притягується до відповідальності.

Дослідивши матеріали, Івано-Франківський міський суд постановив водія автомобіля “Опель Астра” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, тобто за ч. 3 ст. 130 КУпаП.

Призначене покарання: штраф у розмірі 51000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років і з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Читайте також –
Центр детоксикації “Reboot”: ефективне лікування алкоголізму