неділя , 14.04.2024

В Отинії п’яний водій “Лексуса” в’їхав у дорожній знак і отримав 34000 грн штрафу

Коломийський міськрайонний суд призначив покарання для водія, який повторно протягом року керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Лексус

Як зазначається у матеріалах справи, порушення було зафіксовано 24 серпня 2023 року у селищі Отинія. Вранці, близько 09:00, водія автомобіля “Lexus GS 350” не обрав безпечної швидкості руху, проявив неуважність та допустив наїзд на дорожній знак.

Внаслідок цього транспортний засіб отримав механічні ушкодження з матеріальними збитками.

Водій “Лексусу” мав явні ознаки алкогольного сп’яніння. Від проходження огляду на стан сп’яніння на місці події та у медичному закладі відмовився.

Кількома місяцями раніше цей водій уже притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в цьому випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів). Також на нього склали і протокол за ст. 124 КУпАП (спричинення ДТП).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судовому засіданні водій “Лексусу” своєї провини не визнав. Заявив, що автомобілем не керував, а від проходження огляду на стан сп’яніння відмовився, оскільки не був водієм транспортного засобу.

Втім, це твердження спростовується іншими матеріалами справи – зокрема, на відеозаписах з нагрудної камери поліцейських зафіксовано, як дві пасажирки стверджують, що автомобілем керував саме той чоловік, який і притягується до відповідальності.

Відтак, дослідивши матеріали справи, Коломийський міськрайонний суд постановив водія автомобіля “Lexus GS 350” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень і призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а саме за ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Призначене покарання: штраф у розмірі 34000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

Читайте також –
На Прикарпатті у недобросовісного орендаря вилучають 47 гектарів землі