субота , 20.04.2024

У Франківську любитель їзди “під кайфом” отримав 40800 грн штрафу

Івано-Франківський міський суд призначив покарання для водія, який повторно протягом року керував автомобілем у стані сп’яніння. Втім, це було не єдине порушення горе-керманича.

штраф

Як зазначається у матеріалах справи, 11 червня 2023 року у місті Івано-Франківську на вулиці Василіянок патрульні поліцейські зупинили водія автомобіля марки “Опель”.

Під час спілкування та перевірки документів у керманича були помітні явні ознаки наркотичного сп’яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, неприродна блідість, порушення мови. Від проходження огляду на стан сп’яніння у лікаря-нарколога водій в установленому законом порядку відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Кількома місяцями раніше цей водій уже притягувався до відповідальності за нетверезу їзду. Тому в даному випадку на нього склали адміністративний протокол за ч. 2 ст. 130 КУпАП (повторне впродовж року керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого виду сп’яніння або під впливом лікарських препаратів).

Також на нього склали і протокол за ч. 5 ст. 126 КУпАП (повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою такого права).

У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження. У судові засідання водій “Опеля” двічі не з’явився, тому справу розглянули без його присутності.

Дослідивши матеріали, Івано-Франківський міський суд постановив водія автомобіля “Опель” визнати винним у вчиненні інкримінованих адміністративних порушень та призначив йому покарання за найбільш серйозне із числа вчинених, а це за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Призначене покарання: штраф у розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.

Читайте також –
Відцентровий насос: як працює і де використовується?