вівторок , 25.06.2024

На Прикарпатті дві дитини померли від менінгококової інфекції

З початку 2023 року зареєстровано два летальних випадки менінгококової інфекції серед дитячого населення у Коломийському та Рожнятівському районах Івано-Франківській області.

Про це повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Станом на 3 березня 2023 року фахівцями Коломийського ВСП провадиться епідрозслідування в осередку менінгококової інфекції. На даний час тривають протиепідемічні та профілактичні заходи з метою локалізації осередку.

Менінгококова інфекція — антропонозне інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).

Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Щороку в світі реєструють близько 300 000 – 500 000 випадків, зокрема 30 000 – 50 000 летальних. Найвищий рівень захворюваності — серед дітей до 1 року.

Джерелом інфекції є люди — носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби. Основними клінічними ознаками є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.

У разі несвоєчасного звернення за допомогою менінгококова інфекція в 50% випадків призводить до смерті пацієнта. Ефективність вакцинації перевищує 93%, і найкращі результати — після щеплень в ранньому дитячому віці.

В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. При перших ознаках захворювання звертайтесь за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я.

Читайте також:
Понад три проміле: на Богородчанщині водій скутера за нетверезу їзду отримав 17000 грн штрафу