неділя , 02.04.2023

У Снятині судили чоловіка, який викрав мікроавтобус і скоїв ним ДТП

Кримінальні новини Прикарпаття: на Снятинщині чоловік викрав авто, аде дорогою потрапив у ДТП, в’їхавши ним в чужу огорожу. За таку “витівку”, відшкодувавши збитки власнику авто, отримав умовне покарання.

Рено Мастер

Про це йдеться у вироку Снятинського районного суду. Фігурант справи – із неповною середньою освітою, не працює,  неодружений, інвалід дитинства ІІ групи, раніше не судимий.

Як випливає із обвинувального акту, випадок трапився 7 січня 2022 близько 16.10 на вул. Мазепи у селі Стецева колишнього Снятинського, а тепер Коломийського району. Тоді обвинувачений побачив припаркований неподалік чужого господарства бус «Renauit Master».

Переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає, сів за кермо, запустив двигун ключем, залишеним у замку запалювання та поїхав у напрямку центру села. Однак дорогою не впорався з керуванням, злетів та пошкодив огорожу в одному господарстві разом з літньою кухнею.  Пошкодив і бус, завдавши його власнику збитків на 18 тис. 175 грн.

Такі дії чоловіка були кваліфіковані органом досудового слідства за ч.1 ст. 289 КК, тобто незаконне заволодіння транспортним засобом.

У суді обвинувачений вину визнав, розкаявся. Сказав, що наміру відчужувати авто не мав і збитки потерпілому відшкодував. Про відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого повідомив у заяві, поданій до суду, і потерпілий.  Також власник авта попросив фігуранта справи суворо не карати.

Як результат розгляду справи – суд прийшов до переконання про доведеність вини обвинуваченого, визнав його винуватим у вчиненні вищезгаданого злочину та присудив 3 роки тюрми. На підставі ст. 75 КК звільнив від їхнього відбування та призначив рік іспитового строку. Вирок уже набрав законної сили.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*