субота , 01.10.2022

Особливості фоамірана та що можна з нього зробити

Фоаміран, фоам, або фом, як його називають багато майстрині, – це поролоновий папір або гума. Інша, але менш поширена назва – пластична замша.

Фоаміран спочатку був створений за підтримки космічної програми NASA для зниження стресу астронавтів. Пізніше його використовували в побутових цілях, а сьогодні він широко використовується в різних ремеслах.

IMG_2513-700x700.webp

Фоамиран приємний на дотик і нагадує оксамитовий лист. По структурі не мнеться і без гострих країв, – на відміну від паперу, про фомом порізатися неможливо. Щоб зафіксувати лист в потрібному положенні і надати йому форму, перед використанням необхідно злегка потерти його – коли фом нагрівається, він стає ніжним і еластичним. З фоамираном дуже легко працювати, з-за чого їм можуть користуватися не тільки майстри, але і початківці, а так само діти. Фоаміран складається з багатьох комірок і має пористу структуру. Під впливом тепла матеріал відмінно ущільнюється. Легко ріжеться ножицями для тканини https://100idey.com.ua/osnovi-ta-instrumenti-ua/nozhici-kusachki-ua та дироколом. Практично не вбирає вологу. Просто приймає будь-яку форму. Фоаміран клеїться тільки на термопістолет, або спеціальний клей для фома. М’який, пластичний і комфортний поролон нетоксичний.

IMG_04411-700x700.webp

Найчастіше з фоамірана формують різноманітні квіти. Але ви також можете використовувати їх для домашнього рукоділля, ляльок або скрапбукінгу. Навіть якщо вироби фома забруднені, їх можна прати, не боячись пошкодити.
Одним з найкращих видів є Іранський фоаміран https://100idey.com.ua/floristika-ua/foamiran-ua/iranskij-foamiran-ua (однак на даний момент також з’явилося багато непоганих китайських аналогів) який продається в листах 40х60 см, іноді 50х25 см і товщиною від 0,8 мм до 2 мм. Колірна палітра широка, кольори спокійні. Слід зазначити, що навіть з часом колір матеріалу залишається таким же насиченим, як і був спочатку. Але при бажанні на ньому можна просто малювати фарбами, фломастерами та олівцями. Корисні властивості фоамірану в творчості:

 • Нетоксичний
 • Легко чистити
 • Низьке водопоглинання
 • Добре тримає форму
 • Легко розтягується
 • Легко різати
 • Термостійкий
 • Без гострих країв
 • Прості у створенні додатки
 • На ньому можна малювати
 • Широка гама відтінків
 • Не линяє
 • Приємна робота

Що можна зробити з фоамірану при нагріванні?

Як було сказано вище, фоаміран легко нагрівається. Для цього достатньо нагріти його феном або плойкою, і навіть прикласти до праски на кілька секунд. Після нагрівання ви можете легко потягнути краї, щоб отримати потрібну форму, наприклад, пелюстки, чи листка. Вироби з фоаміранаможна приклеїти на будь-яку поверхню і отримати неперевершене оздоблення цієї поверхні. Цей процес можна використовувати при виготовленні декоративних елементів для скрапбукінгу, фоторамок і магнітів на холодильник. Фоаміран – дуже простий і недорогий матеріал для творчості. Він чудово поєднується з іншими матеріалами, що дозволяє створювати чудові композиції. Техніка роботи з формою дуже проста і не вимагає спеціальних навичок. Потрібні лише фоаміран, ножиці, клей і бажання створити щось незвичайне.

IMG_3896-700x700.webp

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*