субота , 01.10.2022

Житель Криворівні спалив сусідам сарай і отримав за це чотири роки тюрми

Чотири роки тюрми присудили на Верховинщині чоловікові, який спалив сусідам сарай та погрожував спалити ще хату.

Потерпілі у суді просили призначити палію максимальне покарання. Про це йдеться у вироку Верховинського районного суду. Фігурант справи – з неповною загальною середньою освітою, неодружений, на утриманні неповнолітніх дітей не має, не працює.

Як вбачається із матеріалів справи, 11 вересня 2020 року о 1.00  у селі Криворівня Верховинського району, присілку Москалівка, підпалив запальничкою сіно у сараї сусідів. У результаті – згоріли і сіно, і сарай. Надалі, після отримання підозри у вчиненні злочину, почав сварку із потерпілими та погрожував спалити й решту – будинок та господарські будівлі.

Дії чоловіка були кваліфіковані органом досудового слідства за ч.2 ст. 194 КК “Умисне знищення або пошкодження майна”, за ст. 195 КК, тобто “Погроза знищення майна”.

У суді, зокрема у судових дебатах, обвинувачений вину визнав повністю, розкаявся у вчиненому. Хоча спершу він вини у погрозі знищення майна не визнавав. Також розповів, що він був сердитий на сусіда  через те, що той “нажалівся“ на нього у поліцію. Тому ввечері взяв запальничку і газети, прийшов до сусідського сараю, засунув газету у сіно і підпалив. Сіно спершу тільки тліло, тож він вийшов звідти і зачинив двері. Мовляв, думав, що сіно тільки потліє і сарай не згорить. Та коли повернувся до власного будинку, то почув тріск.

Потерпілі у суді розповіли, що відразу зрозуміли,хто спалив сарай. Адже сусід, коли вип’є, не раз погрожував вбити їх і спалити. Тож вони кілька разів звертались у поліцію.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про доведеність вини обвинуваченого. Тож визнав його винуватим у вчиненні вищезгаданих злочинів, присудив  3 місяці арешту за погрозу знищення та 4 роки тюрми – за знищення. За сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначив остаточне покарання у вигляді 4 років тюрми.

Також суд сказав стягнути з обвинуваченого 25 тис. гривень матеріальної шкоди та 2 тис. гривень моральної для власниці сараю. Вирок уже набрав законної сили.

Читайте також:
“Мінувальник” Бурштинської ТЕС отримав рік тюрми

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*