четвер , 08.06.2023

В Україні скасували обов’язковий військовий облік жінок

Генеральний штаб Збройних сил України змінив наказ про військовий облік жінок. Зокрема скоротив перелік професій, після одержання яких українки мають прийти до територіальних центрів комплектування. Братимуть на облік лише за згодою.

За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, зараз немає потреби в тому, щоб більшість жінок обов’язково ставали на військовий облік.

“З 2014 року не мобілізували примусово жодної жінки. З початку повномасштабної війни вже майже тисяча українок долучилися до лав Збройних сил за власним бажанням. Їх призначили на посади медиків, зв’язкових, психологів, бухгалтерів і кухарів. Зараз в армії досі потрібні фахівці з медицини, радіотехніки та харчових технологій. Однак усе буде в добровільному порядку”, – цитує Маляр Газета по-українськи.

Прийти до центрів комплектування жінки повинні в жовтні. Першими братимуть фахівців із хімічних технологій, біології, комп’ютерних наук, кібербезпеки, географії, астрономії, метрології, харчових технологій, медицини, зокрема й ветеринарної, маркетингу, менеджменту, економіки, страхування, видавництва, психології, соціальної роботи, військової справи.

“Ті жінки, які від 1 жовтня будуть на військовому обліку, підпадають під загальні правила для мобілізованих, — каже радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів. – Вони не зможуть просто так виїжджати за межі України. Повинні взяти спеціальний дозвіл. Це стосуватиметься невеликої кількості, десь 2–3 тисяч. Саме стількох попередньо візьмуть на облік. Також вони повинні відвідувати всі навчальні збори. За порушення правил військового обліку доведеться заплатити штраф від 510 до 850 грн.

За ухиляння після попередження керівника центру комплектування оштрафують максимум на 8,5 тис. грн або призначать рік виправних робіт. Якщо військовозобов’язана ухиляється від навчальних зборів, то заплатить майже 12 тис. грн.

Читайте також:
Попри війну прикарпатські університети очікують майбутніх студентів

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*