середа , 10.08.2022

У Чехії не будуть виплачувати українським біженцям допомогу у 200 євро

Верхня палата парламенту Чехії підтримала скасування виплат гуманітарної допомоги в розмірі 5000 крон (200 євро) для українських біженців — вимушеним переселенцям, які безкоштовно отримують від Чехії притулок, харчування та гігієнічні засоби, виплачувати кошти вже не будуть.

євро

Про це пише Czech Radio.

Таке рішення чеської влади спрямоване проти «дотаційного туризму». Держава, скажімо, перевірятиме, чи справді проживають зареєстровані в Чехії біженці за тими адресами, про які вони заявили. Крім того, гуманітарну допомогу будуть надавати за місцем постійної реєстрації з початку другого місяця перебування біженців на території Чехії.

Менше з тим, документ іще має підписати президент Чехії Мілош Земан.

Раніше чеський уряд вже ухвалив рішення про те, що «тимчасовий захист» для переселенців з України не надаватиметься громадянам, які одночасно мають паспорти й інших країн ЄС. Також чеська влада продовжила заборону на оформлення віз та дозволів на перебування в Чехії громадянам росії та Білорусі.

Про допомогу Україні

За даними ООН, Чехія надала притулок більш як 370 тисяч українцям. Також вона надає військову допомогу Україні — наприклад, передала тимчасові мости, які використовуватимуть для відновлення сполучення з деокупованими територіями

Крім того, в Чехії заявляли, що будуть ремонтувати українські танки та бронетранспортери, пошкоджені під час бойових дій.

До всього, через війну в Україні Чехія вже заморозила активи росіян та російських компаній на сотні мільйонів крон, але планує арештовувати російське майно і надалі.

Читайте також:
Прикарпатська художниця розпродує колекцію картин, щоб допомогти ЗСУ (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*