субота , 29.01.2022

Попит на квартири знизився, угоди зривають: покупці впали у ступор через величезні ціни

В Україні попит на купівлю квартир значно знизився. Покупці переносять угоди насамперед через ціни, які “відірвалися” від купівельної спроможності. Крім того, закінчується і кількість тих, хто готовий інвестувати свої заощадження у нерухомість.

покупка квартири

Про це з посиланням на експертів нерухомості повідомляє видання UBR.

Зниження активності на ринку первинного житла спостерігається ще з липня 2021 року.

“Кількість громадян, що має можливість вкласти кошти на первинний ринок, досить обмежена. І наразі практично немає джерел для зростання потенційних покупців. Так, наприклад, розвиток іпотечних програм не призвів до очікуваного ефекту”, – зазначається у матеріалі.

До речі, згідно з даними Realt.ua, із січня по грудень середня вартість квадратного метра в новому будинку в Києві збільшилася з 27 000 до 34 000 гривень. Таке значне зростання не відповідає темпам зростання добробуту українців.

З іншого боку, як додає представник АСНУ Юрій Піта, досі немає активних програм іпотечного кредитування. Лише 2-3% українців користуються банківськими кредитами, а має бути для активного розвитку ринку щонайменше 20%.

“Зниження купівельної активності пов’язують з досить активним подорожчанням житла, яке “відірвалося” від реальних можливостей потенційних покупців”, – зазначає видання.

До слова, в Україні дешевшають квартири на вторинному ринку. Щороку на 10% падає вартість у “чеських проєктах”, ще швидше знижуються ціни на “хрущовки” та “сталінки”.

Читайте також:
У Франківську судили чоловіка, який влаштував бійку через чергу на автозаправці

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*