понеділок , 17.06.2024

На Прикарпатті для учасників АТО створили реабілітаційний центр

Олег Перегуда з дружиною Василиною Перегудою створили реабілітаційний центр воїнів та учасників АТО “4.5.0. Прикарпаття”.

реабілітаційний центр

Про це інформують “ВІКНА”.

Поштовхом для реалізації ідеї стало те, що повернувшись із зони АТО, в Олега Перегуди виникла проблема з психологічною та соціальною адаптацією. Пошуки роботи змусили задуматися про місце ветеранів АТО в суспільстві та в результаті разом з дружиною прийняли рішення про створення реабілітаційного центру.

“Період з 2014 по 2016 рік був доволі складний і напружений для нашої сім’ї. Чоловік повернувся з зони АТО, через деякий час ми зіткнулися з проблемою психологічної та соціальної адаптації. Пошуки роботи, себе в соціумі змусили задуматися про місце ветеранів в суспільстві.

Ми зрозуміли, що таких сімей є доволі багато, і це наштовхнуло нас на думку про створення місця, де б можна було знайти відповіді на багато запитань, знайти допомогу та підтримку. Наш реабілітаційний центр повинен стати саме таким місцем”, – розповідає дружина Олега Василина Перегуда.

Організацію роботи центру на початковому етапі реалізовуватимуть за підтримки ТОВ “Українська Розумна Автоматика”. Компанія зголосилася частково фінансувати і допомогти шляхом надання своїх розробок, навчання та працевлаштування ветеранів, розповідає Олег Перегуда.

Медичну підтримку надає Івано-Франківська центральна клінічна лікарня. Небайдужими до ідеї є Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на Сході України та міський голова Калуша. Тривають перемовини з керівництвом Калуської територіальної громади щодо надання приміщення для діяльності центру.

У роботі центру пріоритетними будуть три основні напрямки для реабілітації організму: психологічна, фізична реабілітація та апітерапія — лікування бджолами. Найближчим часом ініціатори ідеї планують розгорнуту зустріч в Калуші з ветеранами, представниками влади та громадськістю.

Читайте також:
Дізналася про це через півтори роки: на Прикарпатті жінці забули витягнути катетер після операції