У Чехії для українців відкрили сотні різних вакансій: передусім у сусідній країні потребують різноробочих, технічних і медичних працівників. Розмір зарплати залежить від умов і може бути до 150 тис. грн на місяць.
Це випливає з даних популярного кадрового порталу. Наприклад, компанія Panasonic запрошує українців, які вміють користуватися обладнанням для промислової автоматизації FANUC. Розмір зарплати – від 75 до 150 тис. грн на місяць.
Умови:
- Надбавка за нічну зміну: 25%.
- Надбавка за перепрацювання: 25%.
- Надбавка за зміну в суботу та неділю: 25%.
- Відпустка: 25 днів.
Медичний працівник у Чехії може заробляти до 50 тис. грн.
“Відкрито набір медичних працівників: чоловіків і жінок (вік не має значення) в чеські мережі клінік Semily, Jilemnice, Cesky tesin, будинки пристарілих (Прага)”, – йдеться в оголошенні.
Обов’язки:
- Виконувати доручення старшої медсестри.
- Догляд за пацієнтами.
- Ранкові та вечірні обходи.
- Ін’єкції, крапельниці, маніпуляції тільки під наглядом старшого медичного працівника.
“Робимо нострифікацію диплома, готуємо до апробаційних іспитів. Після складання співробітник отримує кваліфікацію і працює як самостійна штатна медсестра”, – йдеться в оголошенні.
Електромеханік у Чехії може заробляти до 55 тис. грн. Вимоги:
- Освіта: електротехнічна.
- Досвід роботи: щонайменше 5 років.
“Допомога на харчування: Ваучер на харчування 28 крон за обід, 8 страв на вибір. Переваги: Релокаціонний пакет 45.000 крон”, – йдеться в оголошенні.
Чому українцям цікава Чехія?
Чехія перебуває на другому місці в Європі за обсягами легального працевлаштування українців (зрозуміло, після Польщі). Працювати там можуть як кваліфіковані фахівці з дипломами, так і сезонні працівники без кваліфікації.
Якщо порівнювати з країнами західної Європи, наприклад, із Німеччиною, Чехія має більш прості умови працевлаштування для іноземних працівників. Водночас рівень оплати праці там вищий, ніж в Україні і навіть на 10-15% вищий, ніж у Польщі.
“У Чехії українців приваблює насамперед зарплата, – стверджує президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. – Основне завдання для більшості українських трудових мігрантів, все ж, не шукати нову батьківщину, а шукати можливість заробити якомога більше грошей за обмежений період. І Чехія таку можливість дає”.
Читайте також:
Багатодітна сім’я з Ворохти, якій за день зібрали гроші, переїхала у новий будинок (ВІДЕО)