четвер , 18.08.2022

МОЗ затвердило перелік професій: на Прикарпатті невакцинованих людей відсторонять від роботи

МОЗ затвердило перелік професій, представникам яких обовʼязково треба мати щеплення від коронавірусу COVID-19. Невакцинованих проти ковіду відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.

відсторонення невакцинованих

Наказ найближчим часом має зареєструвати Міністерство юстиції, після чого він набуде чинності, заявив міністр Віктор Ляшко в ефірі «Еспресо».

«В наказі чітко визначений перелік професій. Це всі освітяни, незалежно від спеціалізації закладу — ясла, садочки, школи, профтехучилища чи вузи. Також це працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств і їхніх структурних підрозділів на місцях. І працівники місцевих державних адміністрацій — обласні, міські і районні», — зазначив міністр.

Він додав, що роботодавець повинен на час карантину відсторонити від роботи усіх невакцинованих працівників без збереження плати, але зі збереженням місця роботи.

«Якщо вакцинація обов’язкова, то роботодавець зобов’язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка не вакцинована», — наголосив Ляшко.

“Або ти вакцинуєшся повним курсом і приходиш на роботу, або не вакцинуєшся і не приходиш на роботу”, – додав міністр.

Влада вивчає наслідки цього кроку, щоб бути готовими до скарг тих, хто не хотітиме вакцинуватись.

“Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для убезпечення освітнього процесу та функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами”, – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, перші пріоритетні групи тих, хто вакцинувались на перших етапах, вже досягнули показників понад 80% охоплення – це медики, військові ЗСУ, структури МВС.

А от освітяни та держслужбовці ще не досягли такого результату охоплення.

Станом на 29 вересня одну дозу вакцини від Covid-19 отримали 72% працівників освіти, двома дозами вакциновані 42%.

При цьому хоча б однією дозою вакциновано 86% працівників екстреної медичної допомоги, 91% складу ЗСУ та 85% сил МВС.

Нагадаємо, якщо у школі від коронавірусу вакциновані 80% вчителів, заклад може працювати в очному режимі в «жовтій» карантинній зоні. Якщо регіон у «червоній» зоні, то для роботи потрібна вакцинація 100% персоналу. Якщо менше — дистанційне навчання.

Міністр Шкарлет запевняв, що зарплата викладачів не має бути меншою у випадку дистанційних занять.

Чи законно примушувати вакцинуватися?

Віктор Ляшко заявив, що Європейський суд з прав людини у квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною, що це не суперечить “Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”.

У МОЗ кажуть, що мають право формувати перелік професій з обов’язковою вакцинацією, пише ВВС. При цьому посилаються на ст. 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

Як зазначили у пресслужбі, у цьому законі передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб.

“Визначення такого переліку професій належить до повноважень МОЗ”, – кажуть чиновники.

Проти такого рішення МОЗ виступають представники організацій, які захищають права працівників.

Директор ГО “Трудові ініціативи” Георгій Сандулнагадує, що затверджені МОЗ документи визначають вакцинацію від COVID-19 як виключно добровільну для населення України.

“Якщо МОЗ таки затвердить цей перелік, це буде входити в конфлікт з іншими законами. Наприклад, ст. 2-1 Кодексу Законів про працю України забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці за будь-якими критеріями, а ст. 43 Конституції України каже, що громадянам гарантується захист від незаконного звільнення”, – каже він.

За словами пана Сандула, обмеження на роботу для невакцинованих осіб буде порушенням, а в перспективі може спричинити численні судові процеси аж до рівня Європейського суду з прав людини.

Читайте також:
На Прикарпатті просять допомогти передчасно народженому хлопчику

Один коментар

  1. Как Pfizer благодаря своей вакцине стала самой могущественной фармацевтической компанией: tiny.cc/PF-VACCINE

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*