п’ятниця , 21.01.2022

Президент Зеленський підписав закон про підвищення штрафів за водіння в нетверезому стані

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Володимир ЗеленськийПрезидент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року.

Про це у п’ятницю, 12 березня, повідомила прес-служба глави держави.

Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння. Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Крім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Також документ дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.

Законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно із законом, штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год становитиме 340 гривень, а за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год – 1700 гривень.

Штраф за керування автомобілем у нетверезому стані становитиме 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік, а за повторне впродовж року – 34000 гривень з позбавленням водійських прав на три роки, за третій випадок протягом року – 51000 гривень з позбавленням водійських прав на 10 років із конфіскацією автомобіля.

Штраф за втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди становитиме від 255 до 3400 гривень.

Читайте також:
Наркоман з Калуша за рік наїздив на 112000 гривень штрафів

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*