четвер , 18.08.2022

На Івано-Франківщині виявили “британський” штам коронавірусу

Британський штам коронавірусу підтверджено у 41-річного чоловіка та 54-річної жінки з Прикарпаття.

Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського виявив два випадки мутованого штаму коронавірусу, який називають «британським».

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив на брифінгу МОЗ та Київської школи економіки, пише Zaxid.net.

Так, зразки взяли у людей у Івано-Франківську два тижні тому, а сьогодні, 4 березня, Інститут заявив, що виявив мутований штам.

«На території України зафіксована британська мутація вірусу. Тому у західній Україні так швидко поширюється коронавірус», – зазначив Ляшко.

Британський штам коронавірусу підтверджено у 41-річного чоловіка та 54-річної жінки з Івано-Франківщини.

Що відомо про нові штами коронавірусу

Основних штамів коронавіруса є всього сім – GR, G, GH, O, S, L та V. Пандемія почалась зі штаму L. Однак тепер він поступово зникає і мутує. За рахунок широкого поширення штам L має вже тисячі мутованих варіантів, більшість з яких є не надто небезпечними.

Найбільшу увагу науковців привернули нові штами з ПАР і Великої Британії.

Нарикінці 2020 року прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон повідомив про сплеск захворювань на Covid-19 та появу нового штаму вірусу в країні.

Новий штам вірусу може бути на 70% заразнішим і передається швидше, ніж оригінальний вид захворювання. Наразі немає жодних даних про те, що нова мутація вірусу викликає важчий перебіг захворювання чи відрізняється вищою смертністю. Відомо, що новий штам коронавірусу з’явився на півдні Великої Британії, де розташований, зокрема, Лондон.

Тоді ж новий мутований штам коронавірусу виявили у Південно-Африканській Республіці. За оцінками науковців, він поширюється на 50% швидше, ніж більшість інших відомих різновидів.

Новий варіант коронавірусу легше проникає і міцніше тримається в клітинах людини. Крім того, антитіла від уже вилікуваного коронавірусного захворювання є менш стійкими до нової мутації, ніж до інших. Саме цей штам став однією з причин другої хвилі Covid-19 у світі.

Читайте також:
Коронавірус на Прикарпатті сьогодні: статистика за 4 березня

2 коментарів

  1. В Італії число заражень майже досягло 3 млн. Від коронавірусу померло більше 98 тис. осіб. Більше половини хворих в країні заражені “британським” штамом коронавірусу, який вважається більш заразним. 07:35 Інтерв ю Віктор Періг: Від вакцинації відмовляються одиниці. Але багато лікарів отримають щеплення пізніше, бо мають антитіла

  2. Ми отримали результати секвенування двох хворих з Франківської області. Матеріал був відібраний 18 і 19 лютого. Ми виявили повне співпадіння коронавірусу цих хворих з британським варіантом. Ми підозрювали, що поширення захворюваності в західних областях зумовлений саме новим штамом коронавірусу. Вчора отримали в Інституті підтвердження цього , – сказала Алла Мироненко. Також вона зазначила, що за даними ВООЗ цей штам не призводить до більш тяжкого перебігу хвороби. Його особливість у тому, що він поширюється майже удвічі швидше.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*