п’ятниця , 22.01.2021

В Україні вступили в дію важливі зміни до ПДР: що вони передбачають

Запроваджені зміни стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

В Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Про це 24 листопада на своїй сторінці у Facebook розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Що змінилося для водіїв та пасажирів

  • Віднині водії та пасажири мають пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами.
  • Водії таксі повинні забезпечити наявність ременів безпеки на передньому й задніх сидіннях, а також нагадувати пасажирам про необхідність їх використання.
  • Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
  • Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх – вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Зміни для велосипедистів

  • Велосипедистам дозволено рух смугою для громадського транспорту.

Зміни для пішоходів

  • Пішоходи повинні обов’язково використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.
  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи (п.4.4 ПДР України).

Читайте також:
Стеження за водіями: Аваков анонсував автоматичну фіксацію порушень ПДР

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*