п’ятниця , 27.05.2022

Рекорд на Арараті: Мандрівниця з Франківська найдовше декламувала “Кобзар” на вершині гори

31-річна альпіністка і мандрівниця Христина Мохнацька з Івано-Франківська встановила рекорд з найтривалішого декламування збірки поезій “Кобзар” Тараса Шевченка на вершині гори Арарат.

Христина Мохнацька

Христина Мохнацька встановила рекорд на вершині гори Арарат

Вірші читала впродовж 27 хвилин 38 секунд, пише gazeta.ua.

“Творчість Шевченка люблю зі школи. Хотіла читати значно довше, але вітер дув шалений – 45 метрів за секунду, тому мінус 15 градусів відчувались добряче. Руки сильно замерзли і я змушена була закрити книгу. Хоча раніше робила сходження на різні вершини і при мінус 25 градусах.

Були дві успішні експедиції на Казбек, 10 разів підіймалась на найвищу вершину Карпатських гір – Герлаховський штит в Словаччині, також на Олімп в Греції, Мусала в Болгарії, робила сходження в горах Росії і Польщі. А ось любов до гір почалася з Криму. Моя бабуся живе в Ялті і в дитинстві щоліта їздила до неї. І лише студенткою вперше побувала в Карпатах”, – розповіла Христина.

Першою закордонною мандрівкою Христини була поїздка в Румунію.

“Це було взимку. Ми з другом здіймались на Марамуреш. Це був незабутній досвід, адже румунські Карпати значно крутіші, ніж українські. Після того побувала в 19 країнах. Переважно їжджу туди, де є гори. Де їх немає, мені нецікаво”, – додала жінка.

Аби зекономити кошти, мандрівниця часто їздить автостопом.

“Звісно, тепер частіше подорожую літаком, або потягом, а раніше був здебільшого автостоп. До прикладу, за 10 днів об’їхала всю Польщу, не витративши жодного злота на дорогу. Ніяких проблем зі своїми попутниками не мала. Навпаки траплялися дуже приємні люди. Водії фур цікавились чи не голодна я, пригощали кавою, чаєм, бутербродами.

Люди помічають, що я мандрівниця по величезному наплічнику. Він може важити від 20 до 30 кілограмів в залежності від подорожі. Що й казати, лише аптечка має 3 кг. Також серед обов’язкових речей є прапор України. Мандрую з ним уже 10 років. Беру і оберіг від моєї донечки – ляльку-янголятко”.

Читайте також:
“Родзинки” Прикарпаття: грязьовий вулкан, перевернута хата та довоєнна обсерваторія (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*