неділя , 26.09.2021

У Франківську померла народна артистка України Христина Фіцалович

Сьогодні, 18 серпня, на 83-му році відійшла у вічність Христина Павлівна Фіцалович

Народна артистка України, професор кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника померла на на 83-му році життя.

Народилася Христина Павлівна Фіцалович 01 черня 1938 року у м. Калуші. У сім’ї було четверо дітей — брат та три сестри. З 1945 по 1955 навчається в середній школі № 1 міста Калуша. У школі бере участь у художній самодіяльності, співає в хорі та вокальних ансамблях.

Ще в шкільні роки отримує пісенну роль — образ Наталки в п’єсі Котляревського Івана «Наталка Полтавка».

Після закінчення школи Христина здає документи в Станіславський (Івано-Франківський) медичний інститут, але побачивши оголошення про те, що музичне училеще ще також набирає студентів саме в цей період, самостійно вирішує спробувати свої сили. І в 1956 року поступає на деригентський відділ тодішнього Станіславського музичного училища.

У 1960 році Христина Фіцалович отримує призначення на роботу до обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. У філармонії співає різножанрові твори: класичні арії та романси, народні, ліричні та жартівливі сучасні пісні. Крім того пробує себе в естрадному профілі — стає солісткою вокального ансамблю, з яким концертує містами республік Середньої Азії (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан).

Також Христина Фіцалович часто їздить на гастролі в міста Російської РФСР із Гуцульским ансамблем. Саме в Івано-Франківській філармонії, на одному з концертів її помічає головний режисер обласного театру Євген Аристархович Гречук, відчувши, що справжнім покликанням цієї співачки є сцена.

Він запрошує її на роль Любаші в опереті “Севастопольський вальс”. і ось з 1963 року взяв початок новий творчий театральний етап життя Христини Фіцалович. Івано-Франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка став для актриси другим рідним домом.

Тут вона зіграла велику кількість ролей, зростала професійно, зростав і її авторитет, слава та повага. Підсумком цього стала і висока відзнака: Христині Фіцалович присваїли почесне звання народної артистки Української РСР 27 січня 1984 року.

Читайте також:

Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком

Один коментар

  1. співчуття рідним

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*