середа , 29.09.2021

«Родзинки» Прикарпаття: без чого не можна жити. Частина 1 (фото, відео)

Кожен край має свої особливості. І йдеться не лише про певні місця, а про атмосферу в загальному. Зокрема, про те, що робить область особливою, створюючи певні асоціації.

На Івано-Франківщині таких «родзинок» повно. Говорити про них можна днями. Однак, пропоную вашій увазі лише найвідоміші. Так би мовити, найатмосферніші.

Косівський базар

Не були на ринку – не бачили Прикарпаття. Ось коротка, проте дуже влучна характеристика Косівського базару, розташованого у Старому Косові.

Особливостей місцини є кілька. По-перше, неймовірно красиві, оригінальні вироби. По-друге, відносно низька ціна (в середньому, на 10-15% менше, аніж на відомому ринку в Яремчі).

До слова, за своїми розмірами Косівський ринок лише дещицею поступається знаменитому Чернівецькому.

Для покупців тут представлений різний крам: вишиванки, національний глиняний посуд, прикраси, знамениті коралі, одяг, сумки, вироби з дерева, елементи інтер’єру та екстер’єру, вироби з металу та шкіри. Навіть – різновиди сиру. Усього тут зібрано понад три сотні найменувань товарів. Єдине, що слід пам’ятати, ринок працює лише у суботу з четвертої ранку до другої дня.

З Івано-Франківська до базару можна добратися рейсовим автобусом сполучення Косів. Поїздка триватиме майже дві години.

Музей писанки

Єдиний у світі Музей писанкового розпису знаходиться на Франківщині, а саме – в Коломиї. Заснували його у 1987-му році.

Говорити про музей можна багато, проте, для розуміння його величі варто лиш знати, що збірка налічує понад 12 тисяч експонатів. Ви тільки уявіть – 12 000 писанок в одному місці! До того, усі вони – різні. Кожна – зі своїм унікальним узором, малюнком.

Безцінним експонатом музею є писанка, намальована на гусячому яйці. Її вік – понад 500 років. Знайшли унікальну красуню у 2013-му під час археологічних розкопок водозабірної башти у Львові.

Музей писанки відкритий для туристів щоденно з 10 до 18 години. Добратися до нього з Івано-Франківська можна прямим рейсовим автобусом лише за годину.

Карпатський трамвай

Кожен турист, потрапивши на Прикарпаття, має змогу вернутися в минуле. Усе завдяки незвичній розвазі – Карпатському трамваю.

Екскурсійний маршрут має протяжність аж 70 кілометрів. Увесь шлях охоплює чи не наймальовничіші місця. До того ж, це – гарна можливість полоскотати нерви, оскільки трамвай проїжджає буквально карпатськими непробивними джунглями та над стрімкими ріками (до прикладу, Мізунськими порогами). І все це – вузькоколійною дорогою, будівництво якої велося наприкінці XIX століття.

Карпатський трамвай

Загалом, туристам пропонують два маршрути: стандартний та «гірський». Перший триває близько чотирьох годин (з 11:00 до 15:00). Другий – вісім (з 11:00 до 19:00). В обох випадках, окрім неймовірної екскурсії, туристів чекає смачне частування польовою кухнею.

Добратися з обласного центру до Вигоди (саме звідти стартує Карпатський трамвай) можна рейсовим автобусом. Поїздка триватиме більш ніж годину.

Христина Слота,
фото, відео з відкритих джерел

Один коментар

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*