понеділок , 26.07.2021

Найдовшу трембіту в світі продемонстрував майстер на Прикарпатті

Довжина трембіти понад дев’ять метрів і вона претендує на Книгу рекордів Гіннеса

На Прикарпатті презентували трембіту завдовжки дев’ять метрів 22 сантиметри. Вона найдовша не лише в Україні, а й у світі, і претендує на Книгу рекордів Гіннеса.

Змайстрував цю трембіту 81-річний Михайло Тафійчук, який створює музичні інструменти усе своє життя, пише Панорама Прикарпаття з посиланням на ТСН.

“До цього часу трембіта, яка внесена до книги рекодів Гіннеса – 8,5 метрів. І сьогодні ми маємо претендента на світовий рекорд”, – каже керівниця національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

Щоб зіграти на такому інструменті потрібен не лише трембітар, а й двоє помічників. Юрій Тафійчук, який вже три десятиліття грає на трембіті, зізнається, що працювати з нею – важко, бо дути треба дужче.

“То як на трубі грати, такий же принцип, теж губний апарат. Коротша, вона йде трошки більш різка, а довга – поки дійде той звук”, – ділиться трембітар.

Зробив цю трембіту батько Юрія – Михайло Тафійчук. Він створює музичні інструменти усе своє життя. “Я сопілочку в 6 років зробив першу, а в 12 років скрипку. Цимбали в 24 роки перші зробив, ну і так, я чомусь мав таке бажання”, – розповідає народний майстер.

Над рекордною трембітою трудився кілька тижнів. Взяв карпатську смереку, яка вистоялася кілька років.

“То важка робота, ручна. Не хочуть молоді братися за неї”, – додає пан Михайло.

Частини трембіти майстер з’єднує корою берези, яку варить, аби була еластична. Те, як інструмент звучатиме, залежить від мунштука. Аби зробити його майстер відміряє все до міліметра і стесує зайве.

За словами Михайла, раніше він гастролював світом, а трембіти майстрував, зокрема, для співачки Руслани. Нині йому 81 рік. Інструменти у руках майстра наче оживають. І навіть коров’ячий ріг з дірками звучить наче пісня.

Своїх синів Михайло теж навчив робити трембіти, але жаліється, що вони не перейняли від нього такої любові до музичних інструментів.

Аби зареєструвати світовий рекорд трембіти пана Михайла – в національному реєстрі рекордів збирають документи. А поки унікальний інструмент зберігатиметься в “Гуцул Ленді”.

Один коментар

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*