неділя , 26.09.2021

Відтепер замість пакунка малюка породіллям видаватимуть картку з грошима

5 тисяч гривень — це монетизація за пакунок малюка, який нині перестали видавати, через його відсутність

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість пакунка малюка породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку.

Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 29 липня, пише Панорама Прикарпаття а з посиланням на Суспільне.

Документ презентувала Марина Лазебна, яка зазначила, що 5 тисяч гривень — це монетизація за пакунок малюка, який нині перестали видавати, через його відсутність. Зокрема не були проведені тендери на закупівлю пакунків і у багатьох пологових будинках вони вже скінчилися.

За її словами, соціальну спецкартку оформлюватимуть у ПриватБанку і видаватимуть при виписці з пологового. Крім того компенсацію можна буде отримати протягом 12 місяців і витрачати виключно на закупівлю дитячих товарів та гігієнічних засобів для породіль.

“Витратити ці кошти можна буде виключно на дитину. Товари для породіль, які будуть продаватися за спецкарткою, будуть відстежувати зокрема через заклади, які будуть брати участь у програмі”, – сказала міністерка.

Вона також повідомила, що 5 тисяч гривень – це більше, ніж коштував пакунок малюка. Його вартість була близько 4 тисяч гривень.

“У бюджеті є 1,2 мільярда гривень на компенсацію за ці фізичні пакуночки. Тендер ( на їх закупівлю – ред.) не відбувся. Це максимальна сума, яку можливо було зробити, не залучаючи тендерну процедуру”, – пояснила Лазебна та наголосила, що картки будуть видаватися при народженні дитини”.

Читайте також:

В Івано-Франківську у “Вікні життя” знайшли недоношеного малюка

2 коментарів

  1. Якщо видаватимуть 1000-2000 це дріб’язок, хай би самі на цю суму прожили

  2. Мінімум потрібно видавати 50 тисяч і кожного місяця по 7 тисяч

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*