субота , 25.09.2021

Домоглися свого. На Прикарпатті створять Верховинський район

На Прикарпатті створять Верховинський район, а Богородчанщину приєднають до Івано-Франківського району

Таке рішення ухвалили 15-го липня на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Голова підкомітету Віталій Безгін ситуацію із Верховинським районом прокоментував так: “Ситуація має дві площини. Зокрема, в гірських територіях у нас дуже ускладенена логістика. З іншої сторони ми в гірських районах і так суттєво відхилялися від методики щодо населенню. Жоден з них не перевищує 100 тисяч, а проєктне населення Верховинського району – 30 тисяч. Це теж аргумент”.

На засідання прийшли представники Верховинського району, повідомляє Панорама Прикарпаття з посиланням на Суспільне.

“Верховинський район – найвисокогірніший район в Україні. Тут дисперсна форма поселення – села розкинені, хата від хати, і так по горах. Тут немає доріг, ми прикордонний район. Під час паводків ми відрізані повністю. На Верховинщині збережена автентична українська культура та звичаї, їх необхідно теж зберегти. Також є питання доїзду. Наприклад, щоб потрапити до Косівського району, потрібно витратити від одної до семи годин, залежно від розташування села”, – каже голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Також депутат від 86-го округу Олександр Матусевич звернувся до членів комісії з пропозицією віднести Богородчанський район до Франківська та створити окремий Долинський район.

На засіданні комісії підтримали створити Верховинський район, а Богородчанщину приєднати до Івано-Франківського району.

Щодо створення Долинського району члени комісії не підтримали таку пропозицію.

Що відомо

– 14-го липня у Києві біля стін Верховної Ради України почалася відкрита сесія Верховинської районної ради. Горяни приїхали на засідання з трембітами та скрипками, аби відстояти на адміністративній карті держави найвисокогірніший Верховинський район.

– Третього липня на Співочому полі у селищі Верховина провели відкрите засідання сесії Верховинської районної ради. На ньому верховинці ухвалили звернення про неприпустимість ліквідації найвисокогірнішого в Україні Верховинського району.

– Восьмого липня приблизно 50 жителів Дзвиняцької ОТГ Богородчанського району вийшли на протест до адміністративного будинку в Івано-Франківську. – – Люди вимагали, щоб Богородчанщину приєднали до Івано-Франківського району.

– Попередньо в Івано-Франківській області вирішили сформувати п’ять районів.

– Шостого березня під час круглого столу в Мінрегіоні Центр політико-правових реформ презентував пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня. Зокрема, в Івано-Франківській області запропонували поділити територію на чотири повіти: Калуський, Галицький, Надвірнянський та Коломийський.

Читайте також:

Під Верховної Радою гуцули вимагали залишити Верховинський район

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*