понеділок , 08.08.2022

Як українець відкрив транспортну компанію у США

Українець Олег Головатюк чотири роки тому разом із родиною переїхав до Америки за зеленою картою та заснував власну транспорту компанію у Чикаго.

За освітою чоловік – вчитель фізики та інформатики. У Вінниці півроку працював у школі, потім перейшов на державну службу, а до від’їзду в Штати оцінював рухоме та нерухоме майно, пише “20 хвилин”.

“Моя історія напевно стандартна як для більшості мігрантів у Сполучених Штатах. Спершу шукаєш доступну роботу, яка одразу принесе гроші. Це, як правило, будівництво, прибирання або кермування.

Я перших десять місяців працював водієм траку. Здав іспит на водійське посвідчення для комерційних автомобілів і отримав роботу в україномовній компанії. Вони диспетчерували мене, давали замовлення, таким чином я об’їздив майже всі Штати”.

Після того як я став далекобійником, чоловік вирішив стати власником траку і розвивати власний бізнес.

“Але це виявилось не так просто. Новий трак коштує порядку 150-200 тис. доларів, до нього треба купити трейлер вартістю 20-30 тис. доларів. Таких коштів немав. Банки кредит не давали, тому що у мене не було кредитної історії. А вона дуже важлива у Штатах. Тому я спустився на рівень нижче – почав займатися невеликими машинами, як у нас MERCEDES Sprinter.

Спочатку купив одне авто, два роки працював водієм і самостійно їздив. З часом почав розвивати бізнес і вже мав змогу придбати кілька машин. Таким чином почав наймати водіїв. Приїжджали наші співвітчизники, які погоджувалися у мене працювати. Сьогодні ми вже пропонуємо бажаючим, хто працює на власних авто, вантажі і займаємось диспетчерським сервісом”.

Щоб відкрити бізнес в Америці, потрібно заповнити форму на сайті. Якщо оформити документи потрібно терміново – це коштує $50. Упродовж доби на електронну адресу надсилають усі документи. Якщо не терміново, то за тиждень усі дозволи видають безкоштовно.

“Щойно зареєструвався на сайті штату – можеш починати робити свій бізнес, відкривати рахунок у банку і починати діяльність. Щоб закрити бізнес, потрібно здати в кінці року податки і просто не продовжувати діяльність на наступний рік. Для того, щоб краще розуміти як працювати в США, ми з дружиною пройшли бухгалтерські курси.

Один раз на рік йдемо до професіонала, який все перевіряє і розраховує податки. Якщо працювати нормально, то жодних перевірок немає. Весь документообіг компанії в електронному форматі. Документи підписуємо так само”.

За словами українця, майже весь бізнес у США працює на кредитах.

“Водії непогано заробляють, напевно трохи менше середньостатистичного американця. Трак-драйвер в тиждень має півтори-дві тисячі доларів. Тому я зміг відкласти трохи коштів за цей час. За перший автомобіль я зробив внесок у розмірі 6 тис. доларів, а на решту суми оформив кредит на п’ять років під 9%.

Насправді це дуже великий процент для Америки, але так трапилося через відсутність кредитної історії. Наступну машину придбав через рік, коли моя кредитна історія дозволила взяти кредит під 5% та без першого внеску. Далі отримав можливість працювати з банками від імені компанії і сьогодні ми маємо кредитну лінію під 2,6%”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*