п’ятниця , 22.11.2024

Музей «Карпати в мініатюрі» – ще одна туристична «родзинка» Івано-Франківщини (ФОТО)

Наша країна багата на унікальні місця, які варто відвідати кожному, хто любить мандри. Восени по-особливому приваблюють туристів українські Карпати.

Величні гори у барвах «золотої» осені виглядають дуже колоритно.

Окрім того, в Івано-Франківській області є чимало музеїв, які відтворюють життя та побут українців, традиції нашого народу й величні пам’ятки архітектури.

Три роки тому у містечку Яремче відкрили унікальний музей «Карпати в мініатюрі». Ініціаторами й реалізатором проекту є ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» і Карпатський національний парк.

Поміж горами, неподалік відомого водоспаду «Дівочі сльози» та вольєрного господарства відвідувачів щодня гостинно зустрічають працівники музею.

«Карпати в мініатюрі» – це комплекс об’єктів, які точно відтворюють відомі на увесь світ пам’ятки українських Карпат. До складу експозиції входить близько 20-ти предметів.

Якщо  у вас немає змоги побачити наяву обсерваторію на горі Піп Іван, єдину в Карпатах діючу міні-залізницю з копіями легендарних кам’яних мостів у Ворохті, станцію в Татарові та «карпатський» тунель, – не біда. У музеї «Карпати в мініатюрі» є точні копії цих об’єктів.

А також тут відтворені моделі сакральних споруд – церков та монастирів, водоспаду Пробій на річці Прут, ресторану «Гуцульщина», які розташовані  неподалік музею в місті Яремче, маловідомої скульптури королеви Ядвіги з Микуличин тощо.

Ще одним бонусом для туристів є краєвид, який відкривається з альтанок, розташованих на території музею. Там можна відпочити, подихати свіжим повітрям й насолодитися чудовими пейзажами Карпат.

До слова, в планах організаторів – щороку збільшувати кількість музейних експонатів зменшеними копіями оригінальних об’єктів Верховинщини та Яремчанщини.

Вхід в музей платний. Квиток коштує 30 грн. для дорослих і 20 грн. – для дітей. Проте, емоції, отримані під час візиту, того варті! Пільгові категорії населення можуть побачити «Карпати в мініатюрі» безкоштовно. Зокрема, це учасники бойових дій, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та інші соціальні групи, для яких передбачені пільги.

Музей приймає відвідувачів щодня, незалежно від пори року.

Джерело:  Інна Ткаченко, ВСВІТІ