четвер , 25.02.2021

Верховний суд виправдав жителя Прикарпаття, який вбив людину, обороняючи своє житло

Рішення Верховного суду України виправдати жителя Івано-Франківської області, який завдав смертельного поранення одному зі зловмисників, обороняючи свій будинок, може стати знаковим для країни.

Так, в березні 2014 року жителя Івано-Франківської області, який обороняв свій будинок і завдав зловмисникові поранення кухонним ножем, затримали правоохоронці, незважаючи на те, що він сам отримав тілесні ушкодження, йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Суд першої інстанції засудив чоловіка до 12 років позбавлення волі за умисне вбивство. Наступні касації та апеляції адвокатів скорочували цей термін: спочатку до 9 років за перевищення меж необхідної самооборони, потім до 8, до 2 років, однак чоловік все одно залишався винним, уже просидівши на момент винесення третього вироку 2,5 року в СІЗО.

Крапку в справі поставив Верховний суд, який закрив справу за відсутністю складу злочину. Згідно з частиною 5 статті 36 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність взагалі не настає, якщо громадянин застосовує силу або зброю “для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення”.

При цьому “тяжкість шкоди, що заподіюється особі, яка посягає”, не має значення. Іншими словами, якщо в будинок увірвалися озброєні грабіжники, то захищати себе можна як завгодно, не побоюючись потрапити за ґрати. Однак українські суди не поспішають застосовувати дану норму КК, адже житель Івано-Франківської області був засуджений.

“І жодного разу суди не врахували цю норму. Чому суди ухвалювали незаконні рішення? Це вже питання до суддів: або це було зроблено спеціально, або вони настільки некваліфіковані”, – заявила Ірина Вань, яка займалася цією справою.

Відзначається, що з доводами захисниці погодилися в Верховному суді, і її клієнт був виправданий.

“Він повністю виправданий і зараз ми підготували позовну заяву про стягнення всіх відшкодувань, включаючи моральну шкоду”, – резюмувала адвокат.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*