п’ятниця , 01.07.2022

У Франківську на озері буде невеличкий порт

Ще в квітні минулого року в Івано-Франківську було створено громадську організацію «Яхт-клуб порт Франківськ». Ініціатором створення цієї організації став лікар за фахом і моряк за покликом серця івано-франківець Юрій Ільницький.

«Метою нашої діяльності є ознайомлення мешканців міста з вітрильниками та залучення івано-франківців до вітрильного спорту. Насамперед розраховуємо зацікавити дітей віком від 6 до 15 років, хоча сподіваємося, що до можливості походити під вітрилом виявлятимуть інтерес і дорослі мешканці міста», – розповідав Юрій Ільницький.

У планах ГО створити дитячу секцію з вітрильного спорту на міському озері і навчати там дітей. Наразі в розпорядженні громадської організації 6 дитячих яхт класу «Оптиміст» – найпопулярнішої в світі моделі. Щоправда, це не сертифіковані яхти, а лише тренувальні, пише Правда іф.

«Сертифіковані коштують до 2 тисяч євро, – пояснював Юрій Ільницький,- а ці ми робили самотужки. Замовив водостійку фанеру, в безкоштовному доступі отримав через Інтернет електронний проект і за кресленнями на одному з львівських підприємств виготовили ці яхти. Випробування вони пройшли у Сергіївці Одеської області, де на лимані працює дитяча база вітрильного спорту. Три яхти досі залишаються там, оскільки з кінця квітня у Сергіївці розпочнеться вітрильний сезон і наші діти зможуть безкоштовно позайматися. Ще три яхти перебувають у Франківську, але спустити їх на воду поки немає можливості».

Раніше планувалося створити дитячу секцію в приміщенні прокату човнів на міському озері, де пустують дві кімнати. На цому ж озері є два пірси, які ніяк не використовуються, вони могли б стати причалом для яхт, таким собі міні-портом. На жаль, поки що немає дієвої підтримки від влади. Навпаки, директор комунального підприємства, яке опікується парком та озером, Руслана Василюк заявила, що має намір у порожніх кімнатах організувати прокат велосипедів. Як не дивно, навіть не катамаранів, що було б логічно для озера, а власне «сухопутних» велосипедів.

Ще однією проблемою для відкриття секції є відсутність тренера, який би міг проводити навчання з дітьми. Ільницький за фахом лікар, не має педагогічної освіти, тому не може претендувати на роль тренера. Хоча у Канаді він отримав міжнародне звання капітана і тепер має право брати в чартер яхти довжиною до 24 метрів в будь-якій точці світу. До слова, найчастіше групи охочих походити під вітрилом, які відправляються в плавання з капітаном Ільницьким, відправляються на Середземне море.

«Планую взяти когось із молодих випускників інституту фізкультури і відправити його у Сергіївку для перекваліфікації, там його швидко навчать всім тонкощам вітрильного спорту і він зможе передавати ці знання дітям», – розповідав Юрій Ільницький.

Минулої суботи, 24 березня, у Києві було зареєстровано ГО «Вітрильна федерація України в Івано-Франківській області». Всеукраїнську організацію поповнили також любителі ходити під вітрилом зі Львова та Тернополя.

До слова, головою Всеукраїнської організації є знаменитий в минулому спортсмен Родіон Лука, чемпіон світу та Європи з вітрильного спорту, срібний призер Олімпійських ігор. Його заступник – Дмитро Шимків, який також є заступником голови адміністрації Президента. Обидва очільники прихильно поставилися до ідеї відкриття дитячої секції з вітрильного спорту в Івано-Франківську і навіть запропонували розширити коло охочих походити під вітрилом, пообіцявши передати для Івано-Франківська дві яхти для дорослих. Справа залишилася за малим – отримати погодження від міської влади.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*