вівторок , 05.07.2022

Суд оштрафував патрульного з Івано-Франківська на 120 тисяч гривень

Суд оштрафував інспектора патрульної поліції Івано-Франківська, який спровокував аварію на дорозі, а також присудив йому виплатити компенсацію потерпілим за стаціонарне лікування і завдану моральну шкоду більш ніж по 60 тисяч гривень кожному.

Про це повідомляє 368.media з посиланням на інформацію з вироку Дубенського райсуду Рівненської області.

У лютому 2015 року інспектор спровокував ДТП на трасі Київ-Чоп в районі села Турковичі Дубенського району Рівненської області.

Він, під час обгону попутної вантажівки з напівпричепом, не впорався з керуванням свого авто і виїхав на зустрічну смугу, де і зіткнувся лоб в лоб з автомобілем. В результаті, водій зустрічного авто і його пасажир отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.

В судовому засіданні патрульний свою провину не визнав, і повідомив, що коли він намагався закінчити обгін і повернутися на свою смугу руху, вантажівка почала пригальмовувати, внаслідок чого, і він змушений був також пригальмувати. За його словами, після цього автомобіль став некерованим і його винесло на смугу зустрічного руху.

Також він повідомив, що авто на зустрічній смузі в момент події рухався на відстані 100-200 метрів від нього і водій мав можливість уникнути зіткнення.

Постраждалі пояснили суду, що рухалися в той момент зі швидкістю 50-60 км / год, оскільки погодні умови і слизька дорога не дозволяли їхати швидше.

Водій також розповів, що бачив, як патрульний завершив один маневр по обгону вантажівки попереду, а потім заїхав між двох інших вантажівок. Надалі він зауважив, як той знову виїхав на зустрічну смугу для обгону і в цей час виїзду відстань між їх авто і маневруючим авто становила близько 17 метрів. Після екстреного гальмування уникнути зіткнення з маневруючим авто не вдалося.

Пасажир авто підтвердив слова інспектора, що дійсно, їм довелося гальмувати, оскільки попереду їхала вантажівка. Внаслідок чого, автомобіль, в якому вони їхали, розкрутило і викинуло на зустрічну смугу і відбулося зіткнення.

Суд прийшов до висновку, що вина інспектора патрульної поліції в аварії, що відбулася, підтверджена показаннями свідків і матеріалами експертизи.

Суд визнав його винним за ч.1 ст.286 КК і оштрафував на 3,4 тис. гривень. Також, суд задовольнив клопотання про компенсацію лікування постраждалих в аварії на суму 7,6 тис. гривень. Крім цього, суд задовольнив і цивільний позов потерпілих про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Присудивши поліцейському виплатити їм обом компенсацію в загальній сумі 126 тис. гривень.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*