субота , 02.07.2022

«Київський діалог» проведе у Калуші майстерню «Треті місця»: Навіщо? Що? Як?»

7 березня 2018 р. у м. Калуш відбудеться майстерня «Треті місця»: Навіщо? Що? Як?». Захід відбудеться у рамках проекту «Київський Діалог»  за підтримки Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина.

Коворкінги, хаби, молодіжні центри, альтернативні школи, pop-up формати в публічних просторах, сквоти, бібліотеки, makerspaces, галереї, urban community gardens та культурні центри – всі ці фізичні простори об’єднує ємне поняття «місце впливу» (impact place) або «третє місце» та ідея об’єднання різних секторів та груп задля досягнення більш сталого позитивного впливу.

Ці простори часто побудовані на основі інтерсекторних гібридних моделей – з точки зору юридичних та фінансових питань, та з перспективи більш гнучких і горизонтальних структур прийняття рішень та управління. Ці простори часто складно пояснити через один підхід – для цього нам потрібен міждисциплінарна суміш теорії «третіх місць», еко-системного підходу, системної теорії, альтернативних організаційних моделей про бірюзові організації чи холакратію, та свіжих ідей з урбаністики і архітектури.

Та як поєднати всю цю комплексність в одному конкретному фізичному просторі, який претендує на роль «третього місця» чи «місця впливу»? Як використати потенціал цілісного та еко-системного підходів в роботі з просторами для реального посилення їх соціального впливу? Та, переходячи на дуже практичний рівень, що робити та чого не робити при створенні таких просторів?

Відповіді на ці та інші питання буде давати Альона Каравай – співголовуюча в наглядовій раді ГО «Інша Освіта», керівниця проекту «Діалог заради змін в німецькій спілці MitOst», співзасновниця простору для холістичного навчання «Хата-Майстерня», соціальна інвесторка в «Urban Space 500» в Києві. Вивчає організаційний розвиток в Технічному університеті Кайзерслаутерну в Німеччині. Має 10-річний досвід в фасилітації, тренерстві та заснуванні програм та проектів в сфері неформальної освіти. Співавторка низки публікацій та посібників з неформальної освіти. Наразі живе між Берліном та Івано-Франківськом та бере участь в проекті з ревіталізації івано-франківського заводу Промприлад.

Захід розпочнеться об 11:30 в Центрі громадських ініціатив «Вільний Простір» (Площа Героїв 28).

Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfucAtTDvwwiAnDNI6ZOC1gfWOg0zZHJ8tmaONExja1u2ZiZA/viewform

Довідка:

«Київський Діалог» був започаткований в 2005 році відразу після «Помаранчевої Революції». Ідея проекту полягала у створенні інноваційної німецько-української платформи для діалогу та обміну досвіду, яка б об’єднувала в собі мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяла демократичному розвитку України.

Мета «Київського Діалогу» полягає в поширенні знань про Україну і створенні таким чином її позитивного іміджу в Німеччині з одного боку та підвищенні обізнаності українських громадян про європейські процеси та цінності в Україні з іншого боку, підтримуючи та скріплюючи тим самим проєвропейський курс країни.

Проект спрямований на те, щоб ідентифікувати як політичну еліту, так і впливових акторів громадянського суспільства в Україні, які в майбутньому стануть опорою німецько-українських та європейсько-українських відносин, запросити обидві сторони до конструктивного діалогу та скріпити їхню проєвропейську позицію.

У жовтні 2014 року «Київський Діалог» відкрив представництва проекту в Харкові, Дніпрі, Одесі та Черкасах, а в травні 2017 року до проекту долучилися Львів, Миколаїв, Маріуполь та Слов’янськ. В пріоритетах на 2017-2019 роки буде тема участі громадян у розвитку своїх міст.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*