субота , 26.11.2022

У суді прокоментували скандальне рішення про відсторонення від посади франківського патрульного

Івано-Франківський міський суд вирішив прокоментувати ситуацію, яка склалася з рішенням про відсторонення з посади командира роти патрульної поліції Леоніда Гончарука.

суд Івано-ФранківськДане рішення викликало суспільний резонанс, тому на офіційному сайті суду опублікували роз’яснення.

“У четвер 19 жовтня 2017 року, Івано-Франківським міським судом було винесено ухвалу, якою було тимчасово відсторонено від займаної посади командира роти №1 управління патрульної поліції у місті Івано-Франківську, якого досудове слідство підозрює у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 ККУ (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями. 

Дана ухвала суду піддалась різкій критиці збоку ряду ЗМІ та частини громадськості, тому вважаємо за потрібне внести деякі роз’яснення  щодо цього. Зазначена ухвала розглядалась за клопотанням прокуратури Івано-Франківської області. З нього випливає, що досудове слідство обґрунтовано підозрює відсторонену особу у правопорушенні передбаченому ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України. Правопорушення у якому підозрюють поліцейського відноситься  до категорії тяжких. Відповідно до ч. 1, 2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу незалежно від тяжкості злочину. На цій стадії досудового розслідування суд не приймає рішень щодо визнання винуватості особи підозрюваного, не надає оцінку доказам та не звільняє підозрюваного із займаної посади .
Крім того, в засіданні, під час якого розглядалось питання відсторонення підозрюваного від посади, як і в інших судових засіданнях, застосовувався принцип змагальності. Тобто як сторона обвинувачення, так і сторона захисту, мали рівні можливості, щоб довести суду необхідність  та значимість задоволення клопотання, або відмові у такому.

Приймаючи рішення, керуючись принципом безсторонності, для суду не має на перед визначеного значення, працівником якого правоохоронного органу є особа, щодо якої було внесено клопотання державним обвинуваченням.

Лише врахувавши у сукупності всі вищенаведені факти, Івано-Франківський міський суд ухвалив відсторонити патрульного від займаної посади на строк 60 діб”. – йдеться у тексті ухвали.

Нагадаємо, у четвер, 19 жовтня, в Івано-Франківському міському суді розглянули клопотання про відсторонення від посади франківського патрульного Леоніда Гончарука. Його звинувачують у перевищенні влади (ч. 2 ст. 365 ККУ).

На патрульного поскаржився колишній міліціонер, якого Івано-Франківський міський суд визнав винним за статтями 130 і 185 КУпАП – “водіння у нетверезому стані” та “злісна непокора поліції”. В якості покарання суд оштрафував порушника на 10 200 гривень та позбавив права керувати транспортним засобом на рік. Екс-міліціонер стверджує, що патрульний Гончарук при затриманні зламав йому мізинець.

 

Один коментар

  1. Хочемо справедливої, поліції, треба законним вимогам підкорятися,
    а не вдавати з себе всемогутнього і недоторканого. Вважаю дію копів правильними,
    а що зламали палець при застосуванні, побічний випадок при непокорі.
    Насправді хамства і хамів на дорогах багато, я би сказав, поліцейських, які би це викорінювали, критично не хватає..

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*