Сьогодні міжнародні перевезення померлих активно користуються попитом.
У більшості випадків тіло транспортують в спеціальних трунах, а для реалізації такого перевезення потрібно буде зібрати цілу купу документів. Крім цього, не у всіх випадках дозволяється перевозити тіло померлого з однієї країни в іншу. Тому, кремація тіла та перевезення праху померлого в урні мають своє місце серед послуг ритуальної сфери.
Актуальність проведення кремації
Відповідність санітарним вимогам деяких країн
Деякі держави встановлюють санітарні вимоги щодо перевезення тіла через свою лінію кордону. Коли смерть сталася через інфекційне захворювання, з вірогідністю в 90% буде відмовлено у перевезенні тіла. У цьому випадку знадобиться кремація.
Також проведення цієї процедури рекомендовано, коли в країні, де померла людина, просто немає можливості провести необхідні санітарні процедури для перевезення тіла. Адже це передбачено законодавством багатьох країн Європи. Серед таких процедур зазначають:
- бальзамування тіла;
- оформлення санітарних довідок;
- герметичне пакування труни;
- дезінфекцію труни та контейнерів.
Спрощення транспортування тіла
Кремація вимагає мінімальну кількість юридичної документації для перевезення праху померлого. Тобто для замовника цієї послуги, у порівнянні з класичним транспортуванням тіла, буде мінімум бюрократії. Адже не знадобиться займатися оформленням довідок про бальзамування, санітарних документів та інших дозволів.
Також спрощується процес проходження митного контролю. Багато країн мають спрощені вимоги для перевезення праху померлих через їх кордон.
Все це в цілому дозволяє зекономити кошти для транспортування праху померлого, у порівнянні з транспортуванням тіла у труні.
Логістичні обмеження
Коли перевезення тіла з Європи в Україну ускладнюється складною логістикою і тривалістю збору документації, кремація буде оптимальним рішенням. Адже терміни перевезення такого грузу значно менші, ніж ті, які знадобляться для транспортування тіла померлого.
Ритуальні традиції
Кремація, крім зазначених вище моментів, дозволяє вшанувати ритуальні традиції багатьох держав, де ця форма поховання є обов’язковою. Якщо це необхідно, її проводять навіть перед репатріацією праху.
Висновок
Отже, у справі перевезення тіла померлого з за кордону в Україну, досить велике значення має кремація. Це спосіб вшанування пам’яті про померлого, який дозволяє перевозити його прах на батьківщину без довгих затримок та без зайвої витрати коштів.