Рогатинський районний суд призначив покарання для водія, який у стані алкогольного сп’яніння скоїв дорожньо-транспортну пригоду.
Як зазначається у матеріалах справи, автопригода трапилася 30 березня 2023 року у Рогатинській громаді. Ввечері, близько 21:00, на автодорозі між населеними пунктами Конюшки – Явче водій автомобіля марки ВАЗ не обрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та з’їхав у кювет.
У результаті ДТП транспортний засіб отримав механічні ушкодження з матеріальними збитками.
Водій перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Результат огляду на стан сп’яніння – 3,48 проміле, що у 17 разів вище допустимої норми.
На порушника склали два адміністративні протоколи: за ст. 124 КУпАП (спричинення ДТП) і за ч. 1 ст. 130 КУпАП (нетверезе керування транспортним засобом).
У суді обидва протоколи об’єднали в одне провадження.
У судовому засіданні водій ВАЗу визнав свою провину у вчиненні ДТП і не визнав провини у нетверезому кермуванні. Пояснив, що дійсного того вечора керував автомобілем і був збудженому стані через неправильну поведінку дружину, яку запідозрив у подружній зраді. Через це скоїв аварію, з’їхавши у кювет. Після ДТП випив пляшку горілки, яку мав у салоні автомобіля. Тобто, чоловік стверджував, що за кермом був тверезий, а алкоголь вживав уже після автопригоди.
Втім, на відеозаписах з нагрудних камер поліцейських зафіксовано, що водій погодився із результатом огляду на стан сп’яніння, підписав акт огляду та відмовився від можливості від проходження повторного огляду у медичному закладі. При цьому чоловік жодним чином не згадував, що вживав алкоголь після ДТП, лише зазначив: “п’яний, розумію, що винен”.
Відтак, пояснення у судовому засіданні про вживання алкоголю після ДТП суд розцінив як такі, що надані з метою уникнення відповідальності за скоєне.
Отож, у підсумку Рогатинський районний суд постановив водія автомобіля марки ВАЗ визнати винним у вчиненні порушень ст. 124 і ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.
Порушник не погодився із цим рішенням і подав апеляційну скаргу, однак безуспішно. Апеляційний суд постанову суду першої інстанції залишив без змін.
Читайте також –
Зведення нових об’єктів під ключ в Україні