У Львові лікують 13-річних сестер, у яких через передозування вітаміном А випало волосся, а шкіра відшаровувалась пластами. Стан дівчат стабілізували.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Мама дівчат розповіла, через зайву вагу доньки вирішили сісти на дієту. Завдяки правильному харчуванню за кілька місяців сестрам вдалося схуднути. Втім жінка помітила, що доньки стали замкнутими та неохоче спілкувались. Поганий настрій дівчат мама пов’язала зі схудненням та браком вітамінів. Тож після консультації з лікарем придбала дівчатам вітамін А з-за кордону, але неправильно підібрала дозу. Як виявилось невдовзі, сестри ще й потай від дорослих ласували вітамінними “ведмедиками” як цукерками. Таким чином, діти тривалий час приймали таку дозу вітамінів, яка у 300 разів перевищує гранично допустиму.
Спершу в дівчат почала лущитись шкіра — на обличчі, шиї та руках. Після цього з’явились ознаки облисіння. Дітей почав турбувати сильний біль голови, а також рук та ніг. Мама з доньками звернулась у Західноукраїнський центр.
“Дівчатка на момент звернення були у поганому стані, з ознаками запальних змін в аналізах. Лікарі педіатричного відділення запідозрили токсичну дію невідомої речовини. Адже в обох дівчат була однакова клінічна картина, схожа на отруєння. Ми зробили аналізи на мікроелементи, що можуть викликати алопецію — ртуть, свинець, миш’як, талій. Але усі вони виявились негативними. Розуміння, що це може бути хронічний гіпервітаміноз вітаміну А прийшло після прискіпливого розбору анамнезу”, — каже педіатр-гастроентеролог Центру Віта Волощук.
Після детального обстеження медики встановили, що крім дерматологічних проблем надмірний прийом вітамінів призвів до порушення роботи печінки. Також з’явились ознаки остеопорозу та погіршився психоемоційний стан. Після відміни препарату в дівчат почало відростати волосся та покращилось самопочуття.
“Нам вдалось стабілізувати стан дівчаток. Однак специфічного антидоту не існує. Лікування цього стану – це відміна препарату та час для відновлення”, — додає Віта Волощук.
Читайте також:
Мобілізація в Україні: що чекає на чоловіків призовного віку, які залишилися за кордоном