У зв’язку з рішенням Ради в Україні продовжено військовий стан та загальну мобілізацію. Проте є багато причин для деяких громадян відмовлятися від повісток. Іноді це стосується й військовозобов’язаних.
Юрист Ростислав Кравець розповів, коли і за яких обставин можна відмовитись від вручення повістки військовозобов’язаній особі на законних підставах, йдеться у матеріалі Телеграф.
Причини, з яких це можна зробити:
- невірно вказані дані особи, яка отримує повістку. Наприклад, документ може бути виписаний взагалі на іншу людину;
- повістку вручає не уповноважена особа, тобто не співробітник військкомату;
- на повістці немає підпису військового комісара чи печатки військкомату.
- повне ім’я;
- рік народження, адреса;
- вид повістки;
- місце працевлаштування;
- час та адресу, коли і куди слід з’явитися після вручення;
- назва органу, друк, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника військкомату.
Щоб бути максимально обережними слід мати власні документи. Тоді ви можете підтвердити свою особу і якщо в порядку є помилка, то відмовитися від її отримання.
У такому разі уповноважена особа, яка цей порядок денний вручала, повинна скласти акт про відмову від отримання. Він полягає у присутності свідків на підтвердження причин відмови. Найімовірніше, що цей акт буде направлений до центру комплектування, але в поодиноких випадках він потрапляє до поліції.
Слід зазначити, що повістку не може вручити представник поліції чи ТРО. Це зазначає юрист.
«Як таких правил вручення повісток немає. Є тільки правило, що повістку має вручати уповноважена військкоматом особа, тобто представники ТРО або поліції не можуть просто ходити і вручати ці повістки. Це має робити особа, уповноважена військкоматом (центром комплектування та соціальної підтримки), яке вручатиме відповідні повістки», – наголошує Ростислав Кравець.
Штраф за неотримання повістки не може бути виписаний, якщо ви не порушили правила військового обліку. Після складання акту про відмову від отримання повістки він розглядається у центрі комплектування.
Саме вони можуть стягнути штраф від 850 до 1700 грн за порушення правил. Накладення такого штрафу заперечується у місцевому суді, де центр комплектування доводитиме, що ви порушили правила обліку.
Читайте також:
У віці 100 років помер сотенний УПА і Герой України Мирослав Симчич