п’ятниця , 22.11.2024

Єдина на всю Франківщину: як живе маленька прикарпатка з рідкісним ім’ям (ВІДЕО)

Війна внесла корективи у всі сфери життя. Вирішальну роль вона нині відіграє навіть при виборі батьками імен для своєї малечі. Так, в Україні серед новонароджених вже з’явилось кілька Джавелін. Точно відомо вже принаймні про дві дівчинки із таким іменем. Одна – киянка, а інша – галичанка. В гості до Джавеліни із Франківщини навідались журналісти. І розпитали її батьків, чому обрали для своєї дочки таке рідкісне і незвичне ім’я.

Двомісячна красуня із незвичним іменем живе в прикарпатському селі Дубівці. Сюди переїхали її батьки, коли почалася війна. Молода родина – переселенці із Миколаївщини.

«Ми мешкали на Миколаївщині – 120 кілометрів від самого Миколаєва, від Херсону між селами тридцять кілометрів. Ми чому захотіли виїхати, бо було страшно. Вибухи лунали так, що земля гуділа. Потім почали виключати світло. Вони поруч біля нас за п’ятдесят кілометрів, вони захватили селище». – відзначає Володимир Журба, батько Джавеліни.

Дарина тоді була на останньому місяці вагітності. Тож батько родини, аби не ризикувати безпекою – вивіз сім’ю за сотні кілометрів. Спершу в Чернівці, а згодом на Прикарпаття. В цій хаті, яку їм надали як тимчасове житло – живуть вже третій місяць. І ростять своїх двох донечок. Старшу звати Вікторія. Поява другої донечки, каже подружжя, для них стало справжньою несподіванкою. Адже всі дев’ять місяців вони були впевнені, що у них буде син.

«Ми чекали взагалі хлопчика, бо дуже хотіли, у нас перша дівчинка, а другого хлопчика хотіли і нам на УЗД показувало і на Миколайовщині, і тут до останнього, що у нас буде хлопчик. А коли народилася дівчинка, то були звичайно в шоці», – розповідає Дарина Журба, мама Джавеліни.

Ім’я для доньки тато з мамою обирали разом. Кажуть: на їхній вибір вплинула війна. Хотіли щось патріотичне. І водночас рідкісне. І Джавеліна – ідеально підійшла. Назва новітньої американської зброї – переносного протитанкового ракетного комплексу – «грози всіх рашистів» – нині на слуху у всіх українців.

«Мені просто сподобалося це Джавеліна. Як орудує проти орків. Воно якось до душі припало. І чогось я так захотів назвати доньку. З іншого боку у нас таких імен як-то кажуть немає ніде в Україні. Думали буде перше, але то вже дві дівчини Джавеліни», – продовжує Володимир Журба, батько Джавеліни.

«Ми вирішили вже давно, що якщо дівчинка то Джавеліна, якщо хлопчик – то Байрактар. Війна зараз і мені дуже сподобалася Джавеліна. І Байрактар теж непогане ім’я», – каже Дарина Журба, мама Джавеліни.

Ті, хто чує вперше ім’я донечки – часто дивуються, розповідає подружжя.

«Як хрестили, зайшли до священника в церкву, він так як записуємо, я кажу – Джавеліна. Він так ммм… Каже: гарне ім’я, файне. Так що хрестини у нас дуже добре пройшли, всі сміялися. Всі здивовані, що у нас ім’я таке», – зізнається Володимир Журба, батько Джавеліни.

При хрещені дівчинка отримала і ще одне ім’я – церковне – Анна. Батьки кажуть: коли донька трішки підросте – обов’язково їй розкажуть, чому назвали її Джавеліною. І що її ім’я означає. Сподіваються: воно їй сподобається, так само як і їм.

– Джавеліна буже жителькою Прикарпаття?

«Так, вона уже у нас тут записана. Вона вже з відсілля ніде не поїде. І ми з відсілля не плануємо. Ми плануємо тут залишитися. Юна прикарпатка росте. На все Прикарпаття – вона наразі єдина з таким незвичним ім’ям, – розповідають державні реєстратори. – Хоча рідкісних імен – в області – не бракує. З початком війна зросла мода на старослов’янські, такі як – Палагія, Ярина, Дарина. А серед хлопчиків – Зореслав, Савелій, Устим, Макарій, Захарій».

Читайте також:
За чим сумують українці в Європі