понеділок , 25.11.2024

У військкоматі пояснили, чому й кому саме вручали повістки на вулицях Франківська

У франківських Facebook-групах місцеві скаржаться, що на вихідних військові вручали повістки у парках та інших громадських місцях.

Чомусь, на думку багатьох франківців, на передову планували відправляти саме місцевих мешканців. Але насправді все відбувається з точністю до навпаки.

Зокрема, один з таких постів написала франківка Діана Великочий.

“Ми тепер всіх чоловіків Західної України відправимо воювати, поки такі ж чоловіки зі Східної тут гуляють, п’ють каву, затарюються алкоголем в супермаркетах? Може б ви з‘їздили на Буковель і там повістки пороздавали, тим хто знімає вже який місяць готельні номери за шалені суми грошей, – пише франківка. – Чи то тепер в нас така нова політика винищення Західної України?”

Отже, за словами речника Івано-Франківського обласного військкомату Юрія Мухіна, на вулицях шукали не місцевих призовників, а навпаки – переселенців, які ще не на обліку, пише Репортер.

До міського військкомату надходили скарги, що багато приїжджих чоловіків призовного віку ходять вулицями, каже він. Тому вирішили перевірити документи у перехожих. Обрали вихідні, бо саме тоді багато людей на вулицях.

“Це була перевірка документів. Виявляли осіб з числа переселенців, які не стали на військовий облік, не пройшли комісію, – каже Юрій Мухін. – Вони повинні були не лише зареєструватися у ЦНАПі, а й стати на військовий облік. Йшлося про те, щоб вони у понеділок, 2 травня, прийшли до міського територіального центру для перевірки документів”.

За словами Юрія Мухіна, спочатку в людей питали документи, хоча б у “Дії”. Якщо виявлялося, що людина призовного віку й не на обліку, то вручали повістку.

Як повідомляють у військкоматі, Нацполіція та влада міста в курсі про вручення повісток на вулицях. Схожі дії проводять і по районах.

Нагадуємо, згідно із Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”, повістки бувають чотирьох видів:

  • з метою уточнення облікових даних;
  • на проходження військово-лікарської комісії;
  • повістка-призов на військову службу;
  • мобілізаційне розпорядження.

У законі точно не зазначено, де саме треба отримувати повістку. Тому співробітники військкомату, поліцейські чи навіть роботодавці й представники органів влади можуть вручити її будь-де.

Читайте також:
На Прикарпатті знайшли фундамент стіни, що з’єднувала частини Галицького замку (ФОТО)